Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rakousko

Davidová s Krčmářem v exhibičním závodě dvojic v Ruhpoldingu brali bronz

Biatlonisté Markéta Davidová a Michal Krčmář skončili třetí v tradiční povánoční exhibici smíšených dvojic v Německu a jako třetí český pár vystoupili na stupně vítězů. Pro první příčku si v Ruhpoldingu dojeli Rakušané Lisa Hauserová a Felix Leitner. Před český pár se dostali i druzí Rusové Jevgenija Burtasovová a Matvej Jelisejev.

Michal Krčmář
zdroj: ČTK/AP

Po úvodním závodu s hromadným startem figurovali Davidová s Krčmářem s osmi chybnými výstřely ze čtyřiceti v konkurenci deseti dvojic na pátém místě. Suverénně vedli bezchybní domácí Janina Hettichová a Erik Lesser, ale náskok ve druhé části exhibice neudrželi.

Ve stíhačce se Češi chvilku ocitli až na osmém místě, ale parádně zvládli koncovku. Díky přesné střelbě se postupně posouvali výše. Čtyři kola před koncem jeli s ruskou a italskou dvojicí o třetí místo a dvě kola před cílem byli těsně před Rusy.

Hettichová musela po poslední stojce na tři trestná kola, Davidová mířila přesně a rázem jela druhá před Ruskou. Krčmář ale dvakrát minul a pustil před sebe Jelisejeva, za kterým projel cílem o tři sekundy.

Nejlepším českým výsledkem jsou dvě druhá místa, na kterých se podílel Ondřej Moravec. Druhý byl v roce 2015 s Gabrielou Koukalovou a v roce 2017 s Evou Puskarčíkovou.

Stejně jako loni se exhibice kvůli koronaviru nemohla konat v tradičním dějišti na fotbalovém stadionu Schalke v Gelsenkirchenu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články