Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Míčové hry 2019

Davidová před sprintem: Tlak? Žádný necítím. Závodit doma je super

Znovu na místě činu. Markéta Davidová se poprvé v seniorské reprezentaci objevila ve Světovém poháru právě v Novém Městě na Moravě. To už jsou dva roky. Za tu dobu ušla velký kus cesty. Nejen, že v úvodním podniku letošní sezony zajela senzační třetí místo ve vytrvalostním závodu v Pokljuce, jednadvacetiletá talentovaná biatlonistka je už zcela stabilní součástí A-týmu. A na sprint se moc těší. "Je to super závodit doma," hlásila.

Slavící Markéta Davidová
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/EIBNER/EXPA/SPORTIDA

V nohách měla první oficiální trénink, který se už jel za umělého osvětlení od půl šesté večer. Tedy ve stejnou dobu, kdy čeká ženy v pátek první závod ve Vysočina Areně. Jak sama říká, zdejší trať jí docela sedí, i když příjezd na střelnici je těžší. "Víc do kopce," vysvětluje.

Co ale Davidová příliš v oblibě nemá, jsou noční starty. "Jak je už tma a zima a celý den se čeká jen na ten závod... Uvidíme, co to se mnou udělá."

Takže kromě toho, že trénink nazvala nočním, přidala ještě další označení: větrný. "Docela to jelo, bylo to hrabavý, na střelnici foukalo," řekla Davidová, která od víkendu bojuje s nachlazením.

Alpský mráz v Hochfilzenu jí moc nepřidal, tatranky-netatranky. "Už je to v pohodě. Ale pořád ještě pokašlávám, což se mezi závody nespraví. Čeká to na doléčení až na Vánoce," dodala nejlepší Češka průběžného pořadí, která je s 57 body zatím na 32. místě.

Od tuzemské zastávky SP si slibuje hlavně lepší střelbu než v Rakousku. "A tím se dostat do stíhačky. Samozřejmě bych radši byla na bodech, ale budu se soustředit na to, abych zastřílela líp než minule," uvedla Davidová.

Ta si se svou parťačkou z pokoje Evou Puskarčíkovou projela za dohledu speciálních kamerek nikterak lehkou novoměstskou trať.

Vrásky jí přidělává počasí. Zatímco ve středu foukalo dost, doufá, že v pátek se vítr uklidní. "Jinak se s tím budeme muset nějak poprat. Na ležce je to docela v pohodě, ale na stojce to s námi fakt mává," popsala.

Přála by si, kdyby šly teploty i trochu nahoru. "Zimu nemám ráda. Čím teplejc, tím líp. A déšť taky ne. Nemám ráda, když mi něco padá na hlavu."

Markéta Davidová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Fakt, že na ni bude upřená velká divácká pozornost, si absolutně nepřipouští. "Říkám to furt, že žádný tlak necítím, a kdyby mi to nikdo furt nepřipomínal, necítím ho už vůbec."

A jestli jsou fanoušci zvědavější než před dvěma lety? "To z tribuny nepoznám, takže dobrý," smála se s tím, že ani není v jiné pozici. "I tehdy jsem tu chtěla předvést to nejlepší," doplnila. Ve sprintu doběhla na 69. místě.

Jak to asi dopadne tentokrát?

POSLECHNĚTE SI Biatlon fokus podcast o závodech v Novém Městě na Moravě:

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy