Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Manželé

Davidová po roce opět na "bedně", na exhibici ve Wiesbadenu skončila třetí

I při druhé účasti na biatlonové exhibici ve Wiesbadenu se Markéta Davidová prosadila na stupně vítězů. V centru německého lázeňského města obsadila na kolečkových lyžích třetí místo. Nestačila pouze na vítěznou Italku Dorotheu Wiererovou a Francouzku Julii Simonovou. Před rokem dojela česká reprezentantka druhá za Simonovou.

Markéta Davidová
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Čtyřiadvacetiletá Davidová, mistryně světa z vytrvalostního závodu z únorového šampionátu v Pokljuce, absolvovala se soupeřkami šest kol o délce 1,6 km a pět střeleckých zastávek, při nichž mohla třikrát dobíjet. Za netrefený terč musela strávit deset sekund v trestném boxu.

Je nám líto, video expirovalo.
Davidová dojela třetí na biatlonové exhibici ve Wiesbadenu

Úvodní položka vleže přitom rodačce z Janova nad Nisou ve finále nevyšla, i po dobíjení jí zůstaly dva terče nesestřelené. Ze sedmého místa se ale dokázala probít vpřed, při první střelbě vstoje se dočkala i čistého konta a rázem byla třetí.

Na poslední terč pak česká biatlonistka spotřebovala všechny tři náhradní náboje, do trestného boxu už ale podruhé nemusela. Vítězná Wiererová byla rychlejší o minutu a 15 sekund, na Simonovou Davidová ztratila 37 vteřin.

"Cítila jsem se lépe než v posledních dnech, za což jsem ráda. Ale s ležkou moc spokojená nejsem. Trochu se v ní hledám po tom, co jsme změnili polohu. Mrzí mě, že mi to nejde tak dobře jako vestoje. Vleže si teď tolik nevěřím. To musíme doladit," uvedla na svazovém webu.

Loni se exhibice ve Wiesbadenu zúčastnil i Michal Krčmář a skončil třetí. Tentokrát se mezi devět pozvaných hvězd nevešel.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy