Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Davidová je schopná vyhrát celý Světový pohár, věří Moravec

Ondřej Moravec bude sledovat výkony svých někdejších týmových kolegů už jen v televizi. Biatlonovou kariéru ukončil letos v březnu a svého rozhodnutí prý ani v nejmenším nelituje. "Jen je to trochu jiný, zvláštní," přiznává v rozhovoru pro ČT sport a přidává, proč si myslí, že by Markéta Davidová mohla celý Světový pohár klidně i vyhrát.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK/AP

Z Moravce je teď tatínek na plný úvazek. "Stoprocentně," směje se. Závody mu prý ale jinak nechybí, celý kolotoč Světového poháru ale přece jen trochu ano.

Ve Švédsku, kde seriál odstartoval, to ale nikdy moc v oblibě neměl. "Hlavně musím zmínit Oslo a Ruhpolding, to jsou má dvě oblíbená místa," dodává. A samozřejmě pak domácí areál v Novém Městě na Moravě.

Je nám líto, video expirovalo.
Moravec se zabydluje v roli komentátora

Loni skončil v úvodu sezony v Kontiolahti ve vytrvalostním závodu pátý, lepší výsledek už během ročníku SP nepřidal. 

"Musím říct, že jsem tam přijel v dobrém rozpoložení. Neříkám, že jsem páté místo čekal, ale doufal jsem a věřil, že by to něco takového být mohlo. Na začátku bylo páté místo super, ale pak už bohužel nic velkého nepřišlo. Ale to je sport," říká Moravec.

Věří, že předal kolegům dost zkušeností na to, aby další zápolení mezi elitou zvládli i bez něj. "Musí, to je jednoznačný. Věřím, že si s tím poradí bez problémů."

Nejvíce věří Markétě Davidové, úřadující mistryni světa z vytrvalostního závodu v Pokljuce. "V jejích silách je ještě daleko víc, pevně věřím v to, že uvidíme daleko víc. Letos nám to určitě předvede," pokračuje mistr světa ze smíšené štafety v Kontiolahti z roku 2015.

Před olympijskými hrami nechce na českou jedničku vyvíjet tlak, ale potenciál vidí i dlouhodoběji do budoucna. "Dovolím si říct, že je to žena, která je schopná vyhrát Světový pohár celkově."

Bere v potaz kombinaci skvělého běhu, který se u Davidové snoubí se zlepšující se střelbou.

"Navíc oproti ostatním je relativně mladá, má před sebou nejlepší roky. A střelba? Dva tři roky zpátky to nebylo úplně ono, ale na ní je vidět, že ty pokroky dělá a posunuje to dál a dál. Proto věřím, že to i jednou vyhraje. Má v sobě touhu se zlepšovat. Nahrává to k tomu, aby dokázala velké věci," nešetří Moravec chválou.

Potenciál vidí i u Lucie Charvátové, kterou však sráží výsledky jako na houpačce. "Tohle je bohužel Lucka, nahoru dolu. O ní se dlouhodobě ví, že na lyžích dobrá je, a když je dobře nastavená v hlavě, tak může jezdit do desátého místa. Akorát střelba vždy dělá ten rozdíl, potenciál tam rozhodně je."

Svého konce u biatlonu trojnásobný medailista z olympijských her nelituje. "Rozmyslel jsem si to dobře, chtěl jsem končit o rok dřív. Stál jsem si za tím a neměnil bych, neměl jsem ani myšlenky, že bych zase začal trénovat, to vůbec," říká spokojeně.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články