Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Davidová: Chci jezdit s čistou hlavou, zlepšit střelbu a pak se uvidí

Žádné velké starosti si s trvalejším zařazením do reprezentačního áčka Markéta Davidová nedělá. S přístupem nového trenéra Egila Gjellanda se srovnala rychle a trénink jí vyhovuje. Roli velkého talentu, se kterým souvisí i nemalé očekávání, si nepřipouští.

Markéta Davidová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Chci jezdit s čistou hlavou, zlepšit střelbu a pak se uvidí, na co to bude stačit, co tam spadne," pronesla před startem sezony Davidová.

Patnáctá žena ve sprintu na olympiádě v Pchjongčchangu by měla odjet kompletní sezonu ve Světovém poháru. "Už za sebou pár závodů ve svěťáku mám, takže neřeším, jestli to jsou holky stejně staré nebo starší," usmála se Davidová. A neřeší, že je velkou českou nadějí. "Vůbec si to nepřipouštím a ani si tak nepřipadám."

Příchod kouče Gjallanda kvituje. "Má velké jméno a je to skvělý člověk, je fajn. Vůbec nebyl problém, abychom se skámošili. Všechno funguje," uvedla Davidová.

Poslechněte si nový díl Biatlon fokus podcastu před nadcházející sezonou:

Zařazením mezi ženy opustila dosavadního trenéra Jindřicha Šikolu, pod jehož vedením vystoupala pro juniorský titul. "Teď řešíme věci osobně, voláme si, když potřebuju nějak ujistit nebo poradit. Ozvu se mu a on mě vždycky podpoří. Poslední dobou byl už víc psycholog," dodala.

Puskarčíková si na rameno ještě pořád dává pozor

Zkušenější reprezentační kolegyně Eva Puskarčíková by se s uzdraveným ramenem chtěla vrátit na přední pozice. Po loňském pádu na kolečkových lyžích v přípravě to nebylo celou sezonu ono. "A dalším faktorem byla i únava. Jsem ráda, že to mám za sebou a od října trénuju a posiluju téměř bez omezení," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Biatlonisté chtějí být dál vidět i s novými kombinézami

Na rameno ale musí dávat pořád pozor. "Musím dělat uvědomělé pohyby a hlídat si to. Nedej bože, kdyby byl nějaký karambol, někdo mi přišlápl hůlku," zhrozila se a dodala: "Jsem sama zvědavá, co rameno během sezony vydrží."

Kvůli rameni těžko hledala polohu při střelbě. Nyní už bolest necítí a zkouší na střelnici malinko ubrat na rychlosti, která byla její doménou. "Snažím se více soustředit, abych se trefila. Všechno ale ukážou až závody," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy