Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Davidová bude pokračovat v kariéře. Ale půjdu sezonu od sezony, říká

V posledních čtyřech letech sbírá nejcennější ocenění na domácí scéně a může přidat i další. Nejlepší česká biatlonistka Markéta Davidová se rozhodla pokračovat v kariéře a ráda by se v závodech posunula ještě výš. Pětadvacetiletá reprezentantka, která získala po sezoně titul Ing. et Ing., věří, že by jí mohly pomoci i některé změny v realizačním týmu české reprezentace.

Je nám líto, video expirovalo.
Některé věci se dají udělat ještě líp, řekla Biatlonistka roku Davidová

"Po sezoně jsem ještě neměla jasno. Dala jsem si na jaře trochu čas na rozmyšlenou a vyhodnotila si to. Neslibuju, že budu ještě čtyři roky. Neslibuju, že budu jenom rok. Prostě uvidím, jak to půjde a spíše to bude sezonu od sezony," řekla Davidová.

K rozhodnutí pokračovat v závodění má více důvodů. "V uplynulé sezoně byla spousta věcí, které bych chtěla udělat jinak. Bylo tam i spousta věcí, které jsem nemohla ovlivnit a chtěla bych je vylepšit. Plně si uvědomuju, že se to nakonec nemusí stát, ale chtěla bych do toho dát vše a zkusit to," uvedla Davidová.

Rodačka z Jablonce nad Nisou vládne domácí scéně nepřetržitě od roku 2019. Minulou sezonu zahájila triumfem ve vytrvalostním závodě Světového poháru v Östersundu. Později byla ve stejné disciplíně šestá v Anterselvě a vyhrála malý křišťálový glóbus. V konečném pořadí Světového poháru obsadila 10. místo. Také sahala po stupních vítězů na olympijských hrách v Pekingu, kde skončila šestá ve vytrvalostním závodě a v závodě s hromadným startem byla čtvrtá.

"Zpětně asi budu nejvíce vzpomínat na olympiádu. I když vše neklaplo, jak bych si představovala, nebyly to ode mě špatné závody," podotkla Davidová. "Také zisk malého křišťálového glóbu byl super. Je těžké se k němu dostat, na druhou stranu si uvědomuji, že to bylo jen ze dvou závodů a byl to nejjednodušší způsob, jak ho získat. Jsem ale ráda, že jsem to proměnila, protože furt je lepší mít nějaký malý glóbus než žádný," usmála se.

Trenéry ženského výběru zůstávají Egil Gjelland a Jiří Holubec, změny ale nastaly v servisním týmu, který posílili norský expert Ole Björn Tretterud a Rakušan Benjamin Eder. "Myslím, že je to rozhodně cesta k lepšímu. Je sice strašně fajn si držet český servisní tým, ale minulé čtyři roky se ukázalo, že to nebylo úplně funkční. Samozřejmě ale uvidíme, co to přinese. Také to nemusí přinést vůbec nic," řekla Davidová.

Myšlenky na postgraduál a odbočka k parkuru

Od loňska inženýrka v oboru reprodukční biotechnologie dokončila na České zemědělské univerzitě v Praze i druhé studium v oboru výživa a dietetika zvířat. Získala tak titul Ing. et Ing. Stále má však možnost studovat dál.

"Musím si to ještě trošku promyslet, dostala jsem nějaké nabídky na Ph.D., ale uvidíme. Na jaře toho bylo tolik, že moje hlava byla ráda, že dodělala školu, má chvíli klid a může malinko vypustit," uvedla Davidová.

Po sezoně si také premiérově vyzkoušela oblastní závody v parkuru v Ptýrově. V sedle koně Wiga byla více nervózní než na biatlonových tratích. "V biatlonu vím, co dělám, ale u koní to ještě takové není. Byla jsem tedy hodně nervózní. Kůň mě v tom ale nenechal a podržel mě ve všem, takže to bylo výborné," řekla s tím, že mezi zhruba padesáti účastníky skončila v polovině. "Pro mě i pro toho koně to byly první závody, takže myslím, že jsme ostudu neudělali. Moc jsem si to užila," dodala Davidová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články