Cyklotoulky

Další velké loučení. Po Björndalenovi končí s biatlonem i Svendsen

Dlouholetý úspěšný biatlonista, Nor Emil Hegle Svendsen, ukončil kariéru. Čtyřnásobný olympijský vítěz, celkový šampion Světového poháru ze sezony 2009/10 a majitel řady medailí z MS se rozloučil s vrcholovým sportem ve 32 letech. Stalo se tak týden po legendě Ole Einaru Björndalenovi, ten dal biatlonu sbohem ve čtyřiačtyřiceti.

Emil Hegle Svendsen
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Svendsen má po dvou olympijských zlatech z Vancouveru i ze Soči. V únoru na hrách v Pchjongčchangu, kde byl při slavnostním zahájení vlajkonošem výpravy, skončil dvakrát druhý ve štafetách a vybojoval bronz v závodu s hromadným startem.

"Rozhodl jsem se, že je konec. Zůstanou mi pocity pýchy a radosti z toho, co jsem prožil," uvedl Svendsen. Jako jeden z důvodů přiznal ztrátu motivace. Na vrcholné scéně závodil 11 sezon, tu letošní ukončil předčasně kvůli chřipce.

Norský sport přišel v krátké době o další hvězdu, spolu s Björndalenem totiž ukončila před pár dny úchvatnou kariéru i královna běžkyň na lyžích Marit Björgenová.