Další biatlonový úspěch. Hornig je juniorským mistrem Evropy

Skvělé lyže a hlavně bezchybný výkon na střelnici ho vynesly na evropský vrchol. Biatlonista Vítězslav Hornig se stal v rakouském Hochfilzenu juniorským mistrem Evropy. Vytrvalostní závod na 15 kilometrů opanoval o 29 sekund před Slovincem s českými kořeny Alexem Cisarem, třetí dojel Ital Patrick Braunhofer.

Vítězslav Hornig
zdroj: ČTK autor: Svoboda Jaroslav

"Bylo to brutální. Teplo, těžký sníh, závod bolel od prvních metrů. My jsme ale měli minimálně jednu velkou výhodu, skvělé lyže," uvedl pro svazový web dvacetiletý Hornig, jenž si před dvěma lety v Pokljuce ve stejném závodu doběhl pro evropský bronz.

Z českých juniorek skončila v závodu na 12,5 km nejlépe čtvrtá Tereza Voborníková, za medailí zaostala se třemi trestnými okruhy o 16 sekund.