Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS házenkářek: Chorvatsko - Brazílie

Další biatlonové sbohem. Víc už od svého těla nemůžu chtít, přiznal Landertinger

Po Michalu Šlesingrovi, Martinu Fourcadeovi či Kaise Mäkäräinenové ukončil biatlonovou kariéru i Dominik Landertinger. Nejúspěšnější rakouský závodník se rozhodl dát sbohem vrcholovému sportu ve 32 letech. Čtyřmi medailemi z olympijských her a pěti z mistrovství světa si splnil sen, víc už prý od svého těla nemůže chtít. Nyní se těší na čas s rodinou a ročním synem.

Dominik Landertinger
zdroj: ČT4 autor: Leonhard Föger

"Jsem vděčný, že jsem toho všeho mohl dosáhnout," oznámil mistr světa ze závodu s hromadným startem z roku 2009.

Jeho poslední velkou medailí je bronz z vytrvalostního závodu z letošního únorového šampionátu v Anterselvě. Po předchozích slabších výsledcích si spravil chuť.

"Snil jsem o tom, že kariéru završím solidním výsledkem. Díky medaili z Anterselvy mám pocit, že odcházím jako vítěz," řekl Landertinger.

Zpětně může litovat, že začal trýznit své tělo příliš brzy. "Ve čtrnácti jsem trénoval jako osmnáctiletí a v osmnácti jako dvaadvacetiletí. Proto jsem byl ve dvaceti mistrem světa," vzpomínal. "Ale jako mladý jsem nemyslel na své tělo," dodal.

Častokrát byl přetrénovaný, před třemi lety musel na operaci s ploténkou. "Až v posledních letech jsem byl trpělivý a zkušený. A dokázal najít rovnováhu mezi zátěží a odpočinkem. Ale velký objem v tréninku už nezvládnu, to pak ráno vstávám, jako by mi bylo pětašedesát. Úspěchů si vážím a každá medaile má svůj příběh. Ale nejsem chamtivý a už víc nechci," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy