Následuje
MS 2020 Itálie

Dahlmeierová onemocněla a nestihne start sezony

První klání Světového poháru v biatlonu budou bez dvou nejlepších žen uplynulé sezony. Zatímco Gabrielu Koukalovou trápily v posledních měsících bolesti v lýtkách, německá suverénka Laura Dahlmeierová před úvodními závody v Östersundu onemocněla. I když doufala, že vynechá jen nedělní štafety a do středy se uzdraví, přijde ve Švédsku o všechny disciplíny. 

Laura Dahlmeierová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Život je plný překvapení. Poslední týden jsem se s velkým očekáváním připravovala na Östersund, ale nastydla jsem a první závody musejí bohužel počkat," uvedla Dahlmeierová. "Musím se vykurýrovat a zase nabrat sílu. Takže místo zbraně a lyží - zázvorový čaj a postel," dodala obhájkyně velkého křišťálového glóbu a hvězda posledního mistrovství světa v Hochfilzenu.

Na něm v únoru vybojovala pět zlatých a jednu stříbrnou medaili, jedinou přemožitelku našla v Koukalové ve sprintu. Česká jednička s německou rivalkou prohrála i souboj o celkové prvenství ve Světovém poháru.

Poslechněte si nový díl Biatlon fokus podcastu:

"Před prvními starty v každém případě potřebuje pár stabilních tréninků. Když nám Laura vypadla, donominujeme pro Östersund dvě holky z IBU-Cupu," oznámil reprezentační kouč Gerald Hönig. Za poslední čtyři roky musela Dahlmeierová posunout začátek závodění už potřetí. V roce 2014 měla zraněnou nohu, rok nato infekční onemocnění. 

Koukalová bude na závodech v Östersundu chybět kvůli potížím s lýtkovými svaly, což zapříčinily přetížené achilovky. Stále nemůže trénovat naplno. Kdy se zapojí do olympijské sezony, není jasné.

Po nedělních štafetách bude program na úvodním podniku SP ve Švédsku pokračovat ve středu vytrvalostními závody. Přímé přenosy nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy