Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čtyřicetiletý Björndalen po olympijské sezoně skončí

Oslo - Legendární norský biatlonista Ole Einar Björndalen oznámil, že po nadcházející olympijské sezoně ukončí kariéru. Na hrách v Soči mu bude 40 let. "Chtěl jsem pokračovat až do roku 2016, kdy bude mistrovství světa v Oslu, a zlato ze štafety v Novém Městě mě povzbudilo. Ale pak jsem si to rozmyslel," řekl norské televizní stanici NRK Björndalen.

Ole Einar Björndalen
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

V únoru na Vysočině pomohl Nor k triumfu mužské štafety a získal devatenáctou zlatou medaili ze světového šampionátu. Z MS má i 11 stříbrných a devět bronzových cenných kovů. Na olympijských hrách triumfoval pětkrát a přidal čtyři stříbra a jeden bronz.

V Soči může Björndalen vyrovnat či překonat medailovou sbírku slavného krajana Björna Dählieho, jenž na OH vybojoval dvanáct medailí, z toho osm zlatých, a je nejúspěšnějším sportovcem v historii zimních olympiád.

"Mám nějaké plány do budoucnosti, ale ještě si nejsem stoprocentně jistý, co budu dělat. V klidu si to promyslím. V příští sezoně ještě budu určitě biatlonistou a chci si tu poslední sezonu co nejlépe užít," prohlásil Björndalen, jenž vyhrál šestkrát světový pohár a nasbíral 93 vítězství v jednotlivých závodech. V roce 2006 dokázal ve švédském Gällivare triumfovat i v závodu SP běžců na lyžích.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy