Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XTERRA CZECH 2020

Charvátová píše diplomku a po životní sezoně říká: Bohužel jsem si její závěr neužila

Povedená sezona s bronzovou medailí z mistrovství světa v Anterselvě, ale předčasně utnutá. Proto má biatlonistka Lucie Charvátová z jejího závěru trochu smíšené pocity. Momentálně však myšlenky směřuje především k dokončení studia a dopisuje diplomovou práci. 

Lucie Charvátová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Charvátové je líto, že za svou letošní úspěšnou sezonou neudělá tečku, jak se patří. "Je trošičku škoda, že všechny ty události, které teď jsou, daly sezonu rychle zapomenout. Někdy je člověk rád, když se mu úplně nedaří. Třeba zrovna v mém případě jsem se ale těšila, že si ji můžu ještě dodatečně trochu užít," povídá pro ČT sport rodačka z Krkonoš.

Ve své závěrečné práci se sedmadvacetiletá reprezentantka zabývá financováním veřejně prospěšných projektů, které cílí na sportovní rozvoj mládeže. Jarní státnice na Technické univerzitě v Liberci by měla stihnout.

Je nám líto, video expirovalo.
Charvátová lituje zkrácené sezony, alespoň ale má čas na diplomku

"Bude ze mě inženýrka ekonomie, ale já jsem vlastně takový studijní nezmar. Ještě na Palestře v Praze mám rozstudovaný sportovní management, MBA obor. Další rok se tedy budu vzdělávat a pak si myslím, mohu všechna svá studia ukončit."

Přes studijní povinnosti nezanedbává Charvátová ani kondiční trénink. Společnou přípravu na příští sezonu zahájí biatlonová reprezentace za týden v Jablonci nad Nisou.

"Začátky vždycky strašně bolí, je to takový nepříjemný se do toho vracet. Člověk totiž před sebou jen vidí, jaká dřina ho v létě čeká, takže jaro je vždy takové obtížné," dodává bývalá běžkyně na lyžích.

Hlavní zprávy