Následuje
SP Rakousko

Čeští biatlonisté skončili ve štafetě pátí, ženy desáté

Hochfilzen (Rakousko) - Čeští biatlonisté vybojovali páté místo ve štafetě světového poháru v Hochfilzenu. Tým ve složení Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Zdeněk Vítek se na prvních dvou úsecích držel dokonce na medailových pozicích, nakonec ho ale v premiérovém štafetovém závodu sezony od stupňů vítězů dělila jedna minuta. Ženské kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Zvařičová skončilo desáté, i když na druhé předávce vedlo. 

Michal Šlesingr
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Z vítězství se díky takřka bezchybné střelbě radovali mistři světa Norové, kteří museli na střelnici pouze jedinkrát dobíjet. Druzí skončili na trati 4 x 7,5 kilometru Francouzi, třetí doběhl tým Ruska.

Šlesingr, jenž českou štafetu rozbíhal, předával s minimální ztrátou na třetím místě. Moravec na svém úseku výborně zastřílel a po stojce dokonce vybíhal ze střelnice těsně první před norskou legendou Olem Einarem Björndalenem.

Krupčíka vyslal na trať na druhé příčce. Čtyřiadvacetiletý reprezentant se propadl na šesté místo a Vítek na posledním úseku štafetu vytáhl na konečnou pátou pozici. Celkem museli Češi na střelnici devětkrát dobíjet. Za nejrychlejšími Nory zaostali o 1:46,5 minuty, od třetího Ruska tým dělila 1:00,1 minuty.

Vítková se Soukalovou rozběhly štafetu nadějně, Soukalová dokonce díky výbornému běhu v závěru svého úseku předala Landové na vedoucí pozici. Dvacetiletá biatlonistka s minimálními zkušenostmi ze světového poháru však na nejlepší běžecky nestačila a navíc selhala při druhé střelbě.

Čeští biatlonisté byli v prvním závodu sezony 5.

Vestoje jí po čtyřech přesných výstřelech nestačily na zasáhnutí posledního terče ani čtyři náboje, musela na trestné kolo a nabrala manko více než dvě a půl minuty. Zvařičová na závěrečném úseku ztratila další minutu na nejlepší a proběhla cílem jako desátá.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):Muži - štafeta 4 x 7,5 km: 1. Norsko (Birkeland, Björndalen, Christiansen, L'Abée-Lund) 1:17:55,2 (0 tr. okruhů+1 dobíjení), 2. Francie (Jay, Béatrix, Boeuf, M. Fourcade) -34,5 (0+6), 3. Rusko (Šipulin, Makovějev, Usťugov, Malyško) -46,6 (0+9), 4. Rakousko -1:29,6 (1+10), 5. ČR (Šlesingr, Moravec, Krupčík, Vítek) -1:46,5 (0+9), 6. Německo -2:02,7 (1+9).

Ženy - štafeta 4 x 6 km: 1. Norsko (Hornová, Solemdalová, Fenneová, Bergerová) 1:09:59,5 (0+5), 2. Ukrajina (Vita Semerenková, Valj Semerenková, Džimová, Pidrušná) -30,4 (0+4), 3. Rusko (Glazyrinová, Zajcevová, Šumilovová, Viluchinová) -45,4 (0+4), 4. Německo -54,1 (1+7), 5. Francie -1:17,5 (0+8), 6. Polsko -2:20,1 (1+7), ...10. ČR (Vítková, Soukalová, Landová, Zvařičová) -3:36,2 (1+9).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy