Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Maďarsko

České biatlonistky přivítají v Oberhofu čerstvou krev. Trenéři povolali Voborníkovou

Už je jasné, kdo doplní české kvarteto biatlonistek v nadcházejícím Světovém poháru. Ten od čtvrtka hostí německý Oberhof a při absenci Veroniky Vítkové poprvé mezi elitou nasaje atmosféru dvojnásobná dorostenecká vicemistryně světa Tereza Voborníková. Přímé přenosy a zpravodajství ze Světového poháru v biatlonu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Tereza Voborníková
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

V Oberhofu budou závodit Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Sbírat zkušenosti ve světovém biatlonu by nově měla právě Voborníková.

Devatenáctiletá studentka z Hostinného už vedle juniorských soutěží stačila nakouknout i do "druholigového" IBU Cupu. V Obertilliachu v tyrolských Alpách se v této sezoně nejdříve ve zkráceném vytrvalostním závodě umístila na 46. příčce, o dvě místa lépe skončila v následném sprintu.

Vedení českého biatlonu tak pomalu pokračuje v okysličování týmu, když po Jakubu Štvrteckém, který už je stabilním členem mužské sestavy, povolalo před koncem roku na třetí zastávku Světového poháru do francouzského Annecy dvacetiletého Vítězslava Horniga.

Tereza Voborníková
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Voborníková dostala příležitost poté, co Veronika Vítková kvůli zdravotním problémům měsíc nezávodí a její návrat je zatím v nedohlednu. Nejzkušenější česká biatlonistka se připravuje pouze individuálně v Rakousku.

Biatlonistky čekají štafety na blížících se dvou Světových pohárech, tedy jak v Oberhofu, tak i příští týden v německém Ruhpoldingu.

I z toho důvodu se trenérský tým vedený Egilem Gjellandem rozhodl povolat náhradnici. "Máme čtyři holky a jedou se dvě štafety. To není ideální stav," hlásil ještě v pondělí asistent trenéra žen Jiří Holubec.

Veronika Vítková
zdroj: ČTK

Teploty v Oberhofu se pohybují kolem nuly, na čtvrtek a pátek je hlášen déšť. Ve středu panovala v biatlonovém středisku mlha. Organizátoři již předem hlásili, že využijí i stovky kubíků sněhu z prosincové exhibice na stadionu Schalke.

Druhý trimestr sezony startuje ve čtvrtek ženským sprintem, v pátek tutéž disciplínu absolvují muži. Po sobotních štafetách budou v neděli na programu závody s hromadným startem.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy