Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: FK Blansko - FC Hradec Králové

Bude to hodně náročné, říká Šlesingr před startem biatlonové sezony

Biatlon se chystá na novou sezonu, která odstartuje 28. listopadu ve finském Kontiolahti. Vzhledem k pandemii koronaviru připravili pořadatelé Světového poháru různá opatření, aby omezili šíření viru mezi závodníky, a doufají, že jejich snaha skončí úspěšně. Bývalý český reprezentant Michal Šlesingr, ale už nyní ví, že to bude pro závodníky hodně náročné. Závody SP v biatlonu můžete sledovat v přímých přenosech na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Michal Šlesingr
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Šlesingr už ukončil kariéru, ale dění v biatlonu stále sleduje. Světový pohár začíná už za tři týdny a všichni věří, že jej pandemie koronaviru nezastaví. "Kdokoli onemocní, může to pro něho znamenat i konec sezony," tvrdí trojnásobný medailista z mistrovství světa s tím, že covid-19 nikdo z reprezentantů nebere na lehkou váhu.

Vedení světového biatlonu proto už zareagovalo tím, že se závodníkům nebudou v této sezoně škrtat dva nejhorší výsledky, ale čtyři. "Myslím, že ty čtyři škrty, když to na někoho opravdu skočí a nebude muset být jen v karanténě, ale opravdu onemocní, mohou být i málo," tvrdí zkušený závodník.

S ohledem na pandemii se nebude v nadcházejícím ročníku ani tolik cestovat a prvních šest závodů Světového poháru proběhne na třech místech, protože v každém z nich se bude závodit dva týdny. "Být měsíce pozavíraný a pak být posunut a být zase izolovaný dva týdny na jednom místě, to bude docela náročné," konstatuje Šlesingr před sezonou.

Je nám líto, video expirovalo.
Šlesingr upozorňuje na úskalí blížící se sezony

Hlavní zprávy