Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Biatlonovou sezonu načíná závod dvojic s Jislovou a Štvrteckým, mix štafetu pojede i Moravec

Jde se na to. V Östersundu začíná Světový pohár v biatlonu sobotními smíšenými štafetami. Zatímco dvojici tvoří Jessica Jislová a Jakub Štvrtecký, kvarteto Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář. První přímý přenos s bohatým doprovodným programem startuje v sobotu ve 12:40.

Ondřej Moravec
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Český tým provázely v přípravě zdravotní lapálie, a tak složení týmových závodů na úvod sezony nebylo dlouho zcela jasné. Jistotou byla snad jen Davidová, které se komplikace v přípravě vyhnuly.

"Přece jenom je to první závod, všechno je to napůl testovací, všechno se zajíždí, takže uvidíme," uvedla česká biatlonistka.

Mírně překvapivým členem smíšené štafety je Moravec, který v přípravě vynechal tři měsíce a jeho účast v Östersundu byla s otazníkem. Čeká se bitva s nabitými sestavami soupeřů, v cílové rovince klidně může nastat první sezonní souboj mezi Martinem Fourcadem a Johannesem Bö.

Je nám líto, video expirovalo.
Moravec před mix štafetami: Máme se na co těšit

"Bude to v plné palbě u všech týmů. Asi se máme na co těšit," odhadoval při předzávodním tréninku Moravec.

Dvojice Jislová a Štvrtecký spolu pojede závod dvojic poprvé. Zkušenosti s touto disciplínou má jen Jislová, která byla před dvěma lety právě v Östersundu s Michalem Šlesingrem desátá.

Co je nového na startu sezony? Poslechněte si Biatlon fokus podcast:

Šlesingr těsně před startem nového ročníku laboruje se zánětem v ukazováčku pravé ruky. "Boušek už dneska začal ruku trochu zatěžovat, ale ještě není úplně v pořádku. Doufejme, že se zánět do neděle zlepší," uvedl trenér Zdeněk Vítek.

Trenéři se rozhodovali mezi nasazením Štvrteckého a Adama Václavíka. "Adam se necítil stoprocentně, má menší rýmu. Mezi Adamem a Kubou není velký rozdíl, rozhodla právě tato drobnost," přiblížil Vítek.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy