Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Biatlonistům vadí snížení účastníků pro olympiádu. V Pekingu totiž přibyly disciplíny

Mezinárodní unie IBU nesouhlasí s počtem biatlonistů na olympijských hrách v Pekingu v roce 2022 a chystá se vypracovat vlastní návrhy na nový systém přidělování kvót. V únoru v Pchjongčchangu mohlo startovat 220 biatlonistů, za čtyři roky to bude o dvacet méně závodníků.

Martin Fourcade
zdroj: ČTK/ITAR-TASS

"Snížení kvót znamená překážku v rozsáhlém úsilí IBU o rozvoj, které se řídí cílem sportovců a trenérů startovat na zimních hrách," uvedla biatlonová unie.

O účastnická místa přišli také lyžaři se snowboardisty (41) a rychlobruslaři (26). Ve snaze o genderově vyvážené hry MOV do programu zařadil soutěže mužů a žen v lyžařském big airu a smíšené závody ve snowboardcrossu, short tracku a akrobatickém lyžování.

"IBU chápe, že snížení kvót je součástí širšího řezu v zimních sportech a odráží závazek MOV snížit náklady na Hry a dosáhnout rovnosti pohlaví v souladu s Agendou 2020, kterou IBU podporuje," znělo od biatlonové unie s tím, že za dobu své existence neustále prosazuje rovnováhu mezi pohlavími a různé inovace.

"IBU byla jednou z prvních mezinárodních federací, které zavedly smíšenou štafetu, a vždy měla stejný počet medailových disciplín pro ženy i muže. Proto navrhla smíšenou štafetu dvojic, která je v souladu s Agendou 2020, ale tato disciplína dosud do programu přidána nebyla," konstatovalo vedení světového biatlonu. O kvótách na OH chce jednat s národními svazy na zářijovém kongresu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy