Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS házenkářek: Chorvatsko - Brazílie

Biatlonistky v přípravě brázdí Anterselvu. Davidová má za sebou intenzivní trénink

Vedle biatlonistů už se na nadcházející olympijskou sezonu pilně připravují i jejich týmové kolegyně. Nejsou ovšem v Rakousku, ale o kus dál - a na suchu. Na kolečkových lyžích brázdí italskou Anterselvu a zvykají si tak na vysokohorské podmínky, což se jim bude do Pekingu tuze hodit.

Velké tréninkové dávky ve vysoké nadmořské výšce okolo 1600 metrů. Takový je program pobytu českých biatlonistek v Anterselvě. Výjimkou není ani tříhodinová fáze, která se skládá z výjezdu do prudkého kopce a následné střelby.

"Zatím byly ty tréninky opravdu spíše dlouhé a v pomalejší intenzitě, ale teď se to bude měnit trochu do rychlosti," říká česká jednička a současná mistryně světa z vytrvalostního závodu Markéta Davidová.

"První tři dny jsou takové spíše zahřívací, delší tréninky, chodíme dvakrát denně, využíváme hory na tůry," dodává Jiří Holubec, asistent trenéra Egila Gjellanda.

Markéta Davidová
zdroj: ČTK/AP

Adaptace na vysokohorské prostředí je důležitá, v podobné výšce se totiž uskuteční i únorové zimní olympijské hry v Pekingu.

"Tělo se na to adaptuje, je to individuální, někdo to zvládá hůř, někdo líp, ale určitě je to dobré," tvrdí Holubec.

Češky se budou v Jižním Tyrolsku připravovat do 26. října. Poté se 4. listopadu vydají za českými závodníky do norského Sjusjönu. Nový ročník Světového poháru odstartuje koncem listopadu. Přímé přenosy tradičně odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy