Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rakousko - Finsko

Biatlonistky srazila ve štafetě střelba na patnácté místo, vládly Francouzky

České biatlonistky doplatily ve štafetě Světového poháru v německém Ruhpoldingu na špatnou střelbu. Jen finišmanka Jislová minula pouze jednou, ale to už pomohlo celku v sestavě Puskarčíková (1+1), Voborníková (1+4) a Davidová (1+1) jen k patnáctému místu, což je jejich nejhorší umístění v sezoně. Závod vyhrály Francouzky před Švédskem a ruskou čtveřicí. 

České biatlonistky nabraly ztrátu hned na prvním úseku, na němž Puskarčíková třikrát dobíjela a předávala juniorce Voborníkové na dvacáté pozici. Nejmladší členka týmu musela po stojce dokonce na trestné kolo a ještě o jednu příčku klesla.

V druhé polovině závodu se nejlepším českým reprezentantkám Davidové a Jislové podařilo vytáhnout štafetu z třetí desítky alespoň na patnácté místo. Celkově musely biatlonistky vedle jednoho trestného kola ještě desetkrát dobíjet.

Pouze o jedno místo před Češkami dojely Švýcarky, což týmu trenéra Egila Gjellanda stačilo k udržení desáté pozice v hodnocení zemí opravňující k nasazení pěti závodnic na olympijských hrách v Pekingu.

Francie si dojela pro druhé vítězství v sezoně s více než půlminutovým náskokem před Švédskem, jež startovalo bez hvězdných sester Öbergových. Třetí byly Rusky.

Světový pohár v Ruhpoldingu pokračuje v sobotu mužskou štafetou, v neděli se jedou stíhací závody.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Francie (Chevalierová-Bouchetová, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová, Simonová) 1:10:50,0 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Švédsko (Skottheimová, Nilssonová, Brorssonová, Magnussonová) -35,1 (0+2), 3. Rusko (Vasněcovová, Mironovová, Kazakevičová, Rezcovová) -1:12,2 (0+6), 4. Německo -1:26,6 (1+5), 5. Bělorusko -1:27,8 (1+7), 6. Itálie -1:28,4 (0+7), ...15. Česko (Puskarčíková, Voborníková, Davidová, Jislová) -3:42,4 (1+10).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články