Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Manželé

Biatlonistka Davidová si zpestří přípravu exhibicí mezi hvězdami ve Wiesbadenu

Ani uprostřed léta špičkoví biatlonisté nezahálí. Nejlepší česká reprezentantka Markéta Davidová se po roce zúčastní exhibice v německém Wiesbadenu. Loni v centru lázeňského města startovala na kolečkových lyžích poprvé stejně jako Michal Krčmář, jenž tentokrát mezi devíti pozvanými hvězdami chybí. Čtyřiadvacetiletá Davidová, mistryně světa z vytrvalostního závodu z únorového šampionátu v Pokljuce, bude ve Wiesbadenu obhajovat druhé místo.

Markéta Davidová
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Pozvánku jsem přijala, protože to loni bylo super. Myslím si, že jde zároveň o dobrý trénink. A je fajn zazávodit si i přes léto s tak velkými jmény," řekla Davidová pro svazový web. Před rokem v září ve Wiesbadenu nestačila pouze na skvěle střílející Francouzku Julii Simonovou. Krčmář tehdy skončil třetí.

Letos se Davidová utká například s Italkou Dorotheou Wiererovou, opět Simonovou či Norkou Ingrid Tandrevoldovou. Mužské startovní pole zdobí její krajani bratři Johannes Thingnes a Tarjei Böovi.

Exhibice začne kvalifikací, poté následuje finále (žen od 15:10). Biatlonisté absolvují šest kol o délce 1,6 km a pět střeleckých zastávek. Můžou třikrát dobíjet. Pokud ani tak netrefí všechny terče, stráví deset sekund v trestném boxu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy