Následuje
SP Německo

Biatlonisté se s mrazivým Canmore rozloučí přeloženými sprinty

První zámořská zastávka Světového poháru v biatlonu se uzavře dvěma přeloženými závody. V kanadském Canmore jsou oproti původním plánům na programu sprinty, v nichž se představí osm českých závodníků. Přímý přenos sprintů mužů na 10 km sledujte od 20:00 na ČT sport a webu ctsport.cz, závod žen na 7,5 km následuje živě od 22:15.

Markéta Davidová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

V Canmore zuří extrémní mrazy. Organizátoři proto museli zahýbat jak disciplínami, tak jejich časy. Původně se měly jet závody s hromadným startem. V oblasti Calgary ale panuje výstraha kvůli velmi nízkým teplotám pohybujícím se okolo 30 stupňů pod nulou.

Masáky byly proto změněny na sprinty a přesunuty na sobotu s tím, že neděle bude volná pro případ přeložení závodů. K tomu nakonec opravdu došlo. Na sobotní poledne tamního času totiž bylo původně hlášeno -25 stupňů.

Už při dvaceti stupních může jury závod kvůli zdraví biatlonistů zrušit. Nakonec bylo nicméně zhruba ještě o dva stupně chladněji.

Tak jako tak, jede se v neděli a na trať se nejdříve vydají závodníci i se čtyřmi českými reprezentanty. Z nich jako první vyjede Michal Krčmář (24).

Následovat ho bude Tomáš Krupčík (35), který si ve čtvrtek ve zkráceném vytrvalostním závodě vyjel dvanáctým místem nejlepší umístění kariéry a v posledních týdnech jeho forma stoupá.

Dále pak Adam Václavík (55) a Michal Šlesingr (92). České kvarteto dojelo v páteční štafetě šesté. 

O dvě hodiny později přijdou na řadu i týmové kolegyně. S číslem 10 vyrazí Markéta Davidová, v Canmore ve zkráceném individuálu stříbrná a ve sprintu před dvěma týdny v Anterselvě dokonce zlatá.

Chybět nebudou ani Eva Puskarčíková (45), Veronika Vítková (66) a Lucie Charvátová (89). Čtveřice svěřenkyň trenéra Egila Gjellanda po úvodním totálním výbuchu Charvátové dokázalo ve štafetě vyjet velmi slušné sedmé místo.

Po Canmore se Světový pohár přesouvá do USA, biatlonisty přivítá v generálce na mistrovství světa středisko v Soldier Hollow.

To hostilo biatlonové závody během olympijských her 2002. V příštím týdnu se tam pojedou sprinty, stíhačky, závody smíšených dvojic a smíšená štafeta. Přímé přenosy a zpravodajství ze SP v biatlonu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy