Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dráhová cyklistika

Biatlonisté jsou pokorní. Pro olympiádu tahle výhra nic neznamená, říká Moravec

Östersund (Švédsko) - S nadšením i pokorou hodnotí biatlonisté vítězný vstup do olympijské sezony. České kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec zvítězilo ve smíšené štafetě světového poháru v Östersundu. V příští štafetě, v olympijském Soči, tedy pojedou se startovním číslem jedna.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK/AP

"Je to perfektní start sezony, ale z pohledu olympijských her nic neznamená," řekl finišman Moravec na tiskové konferenci.

Šéftrenér mužů Ondřej Rybář, pod jehož vedením od léta trénuje i Soukalová, byl přesvědčen, že reprezentanti nyní nebudou létat v oblacích. "Ondra je stoprocentně nohama na zemi. Ví, co chce. Zdeněk už toho tolik dokázal, ale také tolik schytal, že jej ani dnešní vítězná epizoda nerozhodí. Navíc má za sebou velkou letní dřinu a věřím, že o sobě ještě dá vědět," předpověděl Rybář.

Vítkové a Soukalové může výhra dodat potřebné sebevědomí. "Je to přesně ten typ vzpruhy, který potřebovaly," řekl Rybář a Vítková doplnila: "Překvapilo mě, jak jsem jela uvolněně, ale stále to není na sto procent a věřím, že se ještě zlepším."

Silný vítr jako výzva

Loni šestá žena konečného pořadí světového poháru Soukalová se necítila před startem nejlépe. "Byl to nejobtížnější úvod v kariéře. Nebyla jsem moc odpočinutá a doufám, že se budu cítit lépe, až budu mít v nohách více závodů," řekla. Ona i její kolegové zvládli na střelnici nepříjemný vítr. "To byla výzva," usmála se.

Trenér Ondřej Rybář:

"Nelze očekávat, že bychom stále pokračovali v pódiových výsledcích. Vždyť děláme biatlon. Mohu však slíbit, že se o to budeme v každém závodě snažit ze všech sil."

Biatlonisté se většinu závodu drželi na druhém místě a do čela je dostal Moravec až při poslední zastávce na střelnici. K cíli vyjel s náskokem deseti vteřin před pronásledovateli, který v prvním stoupání ještě o pět sekund navýšil. "Asi pět set metrů před cílem jsem věděl, že vyhrajeme, a zbytek si vychutnal," řekl.

Po dvou dnech volna pokračuje úvodní díl světového poháru ve středu vytrvalostním závodem žen a o den později mužů, pak následují sprinty a stíhací závody. "Je potřeba si uvědomit, že individuální závody představují zcela jiný příběh. Dnešní mix už se stává jen součástí historie," konstatoval Rybář.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy