Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S ČT sport na vrchol aneb nová energie českého lyžování

Biatlonista Hornig poprvé na stupních vítězů. V IBU Cupu vybojoval stříbro

Vítězslav Hornig zaznamenal velký úspěch v biatlonovém IBU Cupu. Ve sprintu v poháru, který hostí slovenské Osrblí, skončil na druhém místě. Lepší byl jen Němec Philipp Nawrath. Třetí skončil jeho týmový kolega Roman Rees. Pro Horniga se jedná o vůbec první podiové umístění kariéry.

Vítězslav Hornig
zdroj: ABACA autor: AA/ABACA

Hornig v Osrblí startoval už ve zkráceném vytrvalostním závodu, kde skončil osmý. Tentokrát se mu dařilo ještě lépe, za což mohla hlavně bezchybná střelba, ale i rychlý běh.

"Je to parádní výsledek a mám z něho vekou radost. Konečně se mi po dlouhém čase podařilo ve sprintu nulovat," byl rád Hornig.

Nawrathovi stačily k vítězství v druholigovém závodu i dvě chyby, Hornig za ním zaostal jen o necelé čtyři vteřiny.

Nemuselo tomu tak být, kdyby si na ledové plotně český junior nepodsekl nohu. "Ve stoupání je otočka o 180 stupňů, už jsem nedával moc pozor," doplnil Hornig. Rees doběhl další dvě vteřiny za českým reprezentantem.

PODÍVEJTE SE na sestřih Hornigova stříbrného sprintu:

Střelba je Hornigovou silnou stránkou, i proto ho ostatně realizační tým nominoval ke třetí zastávce Světového poháru sezony, kterou koncem loňského roku hostilo francouzské Annecy. Ve svém debutu v elitním seriálu skončil na 71. místě.

"Vše se mu sešlo – bezchybná střelba, kvalitní běh i výborně připravené lyže. Věřím, že ho to hodně povzbudí. Poznal, kam až může vystoupat," řekl trenér biatlonového béčka Aleš Ligaun.

V Osrblí startovala kvůli slabé výkonnosti a předchozím zdravotním problémům během Světového poháru také jedna z tváří německé reprezentace - Erik Lesser. Udělal dvě chyby a skončil jedenáctý.

Z dalších českých zástupců skončil na 33. místě Adam Václavík. Ten by jinak startoval v Oberhofu na Světovém poháru, kam se však po nemoci vrátil Tomáš Krupčík. 

Ondřej Hošek byl 58., Milan Žemlička doknčil závod na 63. pozici. "Z výkonů ostatních kluků jsem rozpačitý. Nebyli přesvědčiví v běhu, ani na střelnici," dodal Ligaun.

Osrblí bude hostit i následující IBU Cup, protože v původně plánované zastávce v polském středisku Duszniki-Zdrój panovalo velké teplo. Od 15. ledna se na Slovensku pojedou smíšené štafety i singl-mixy, opět sprint a také stíhací závody.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články