Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Biatlon opustí jeho velké hvězdy. Röiselandová i Herrmannová-Wicková končí kariéru

Biatlon přichází o dvě ze svých největších hvězd. Trojnásobná olympijská vítězka a třináctinásobná mistryně světa Marte Olsbuová Röiselandová po sezoně ukončí kariéru. Stejně tak se s biatlonem loučí i německá reprezentantka Denise Herrmannová-Wicková. Přímé přenosy ze Světového poháru sledujte na ČT sport a ČT sport Plus.

"Biatlon bude navždy v mém srdci a rozloučím se s ním na Holmenkollenu. To bude můj poslední závod Světového poháru," uvedla dvaatřicetiletá Röiselandová. "Je to zvláštní pocit, smutný, ale také neuvěřitelně povznášející. Už se nemůžu dočkat další životní kapitoly," dodala.

Röiselandová získala všechny tři zlaté olympijské medaile na loňských Hrách v Pekingu, kde ovládla sprint, stíhací závod a byla i členkou vítězné smíšené štafety. V Číně navíc přidala dva bronzy, na kontě má také dvě stříbra z Her v roce 2018.

Na mistrovství světa triumfovala celkem třináctkrát a je ženskou rekordmankou. K tomu přidala čtyři bronzové medaile. V sezoně 2021/2022 ovládla celkové hodnocení Světového poháru, probíhající ročník jí však zkomplikovaly zdravotní problémy.

V seriálu si Röiselandová připsala celkem 19 vítězných individuálních závodů, naposledy slavila dvakrát v březnu v Novém Městě na Moravě.

Bývalá běžkyně na lyžích Herrmannová-Wicková je nejúspěšnější současnou německou reprezentantkou.

Z olympijských her v Pekingu má zlato z vytrvalostního závodu a bronz ze štafety, na mistrovství světa vyhrála v roce 2019 stíhací závod a letos v Oberhofu sprint, k tomu byla druhá ve stíhačce i se štafetou. Stříbrných medailí z MS má celkem šest a sbírku doplňuje bronz z Östersundu 2019.

"Po 16 letech běžeckého lyžování a sedmi letech biatlonu je na čase otevřít novou kapitolu. Těším se na dobrodružství, která mi život připraví," uvedla Herrmannová-Wicková, před zbývajícími třemi starty v kariéře pátá žena průběžného pořadí SP a vítězka celkem dvanácti individuálních závodů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články