Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Biatlon jde opačným směrem než běh na lyžích. Vítězství bude výrazněji oceněno

Mezinárodní biatlonová unie (IBU) zavede od nadcházející sezony jiný systém bodování v seriálu Světového poháru. Vítězové individuálních a stíhacích závodů, sprintů i závodů s hromadným startem získají 90 bodů místo 60. IBU zároveň zrušila dosavadní praxi škrtání dvou nejhorších umístění v ročníku, informoval ředitel závodů Borut Nunar.

zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Zvětší se také rozdíl v přidělených bodech mezi prvními pěti místy. Dosud činil šest bodů mezi vítězem, druhým i třetím v pořadí (60 - 54 - 48), nyní to bude po 15 bodech. Rozdíl mezi třetím a čtvrtým bude nově deset bodů místo pěti.

Jde tedy o opačný trend, než který ve středu ve Slovinsku představili zástupci Mezinárodní lyžařské federace pro SP v běhu na lyžích, kde se rozdíly v bodování na prvních místech sníží. "Děláme to proto, aby si závodníci mohli v sezoně vybrat čas na přípravu nebo udělat zdravotní přestávku, a přesto nepřišli o možnost bojovat o celkové vítězství ve Světovém poháru," vysvětlil Nunar.

Konec škrtání výsledků

Biatlonová unie zároveň zrušila škrtání dvou nejhorších umístění ve Světovém poháru. Nunar připomněl, jakou anomálii to v minulosti vyvolalo. "Martin Fourcade odstartoval do posledního závodu sezony ve žlutém trikotu vedoucího závodníka, tento závod vyhrál, ale celkově nakonec skončil druhý. To už jsme nechtěli dopustit a už se to nestane," řekl Nunar.

IBU také na nedávném kongresu v Salcburku potvrdila, že nebude od příští sezony přidělovat body do Světového poháru na závodech mistrovství světa. Nejbližší šampionát se uskuteční v únoru v německém Oberhofu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články