ČEZ Extraliga 2023/2024

Bezchybná Soukalová vyhrála sprint v Presque Isle a SP vede o 115 bodů

Presque Isle – Biatlonistka Gabriela Soukalová udělala další velký krok k celkovému vítězství ve Světovém poháru. Česká reprezentantka vyhrála sprint v americkém Presque Isle, z triumfu se radovala potřetí v sezoně a své vedení v průběžném hodnocení seriálu zvýšila už na více než sto bodů. Přesně střílející Soukalová vyhrála o 17,8 vteřiny před domácí Susan Dunkleeovou, třetí byla Polka Krystyna Guziková. Desátá dojela Veronika Vítková.

Soukalová si pro jedenácté individuální vítězství v SP v kariéře dojela díky pátému běžeckému času a deseti trefeným terčům. Vleže i vstoje si své rány tradičně pohlídala. V pátek díky tomu vyrazí jako první do stíhacího závodu.

"Byla jsem po cestování hodně unavená, ale dneska to bylo lepší. Snažila jsem se dělat co nejvíce příjemných věcí, abych se cítila dobře a představovala jsem si, že jedu trénink," uvedla Soukalová.

Po 18 závodech z 26 má Soukalová na kontě 823 bodů a před Italkou Dorotheou Wiererovou vede o 115 bodů. "Můžeme opět jenom chválit. Gábina předvedla famózní výkon, dvě nuly a výborný běh. Dokázala, že právem drží žlutý dres vedoucí ženy seriálu. Pere se s tím dobře, klobouk dolů," řekl trenér Zdeněk Vítek pro ČT.

Vítková minula jen první ranou vleže, zbylých devět terčů trefila. Devatenáctá byla Lucie Charvátová a Eva Puskarčíková skončila na 25. místě.

Výsledky závodu SP v biatlonu v Presque Isle:

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Soukalová 20:02,2 (0), 2. Dunkleeová (USA) -17,8 (0), 3. Guziková (Pol.) -19,1 (0), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -20,5 (1), 5. Mäkäräinenová (Fin.) -24,5 (1), 6. S. Gasparinová (Švýc.) -38,0 (1), 7. Wiererová (It.) -39,3 (2), 8. Bescondová (Fr.) -40,5 (1), 9. Nicolaisenová (Nor.) -41,5 (0), 10. Vítková -44,8 (1), ...19. Charvátová -1:21,6 (3), 25. Puskarčíková -1:32,1 (2), 63. J. Jislová -2:39,5 (3).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů): 1. Soukalová 823, 2. Wiererová 708, 3. Dorinová Habertová 700, 4. Hildebrandová (Něm.) 596, 5. Mäkäräinenová 593, 6. Pidhrušná (Ukr.) 558, ...8. Vítková 514, 22. Puskarčíková 288, 34. Charvátová 166, 72. Landová 22, 86. J. Jislová 7.