Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Zraněného Veselého čeká pauza, účast ve čtvrtfinále Euroligy nemá jistou

Minimálně dvoutýdenní pauza čeká basketbalistu Jana Veselého kvůli zraněnému kotníku. Jeho start ve čtvrtfinále Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul je tak ohrožen. Třicetiletý pivot tureckého celku odstoupil v první čtvrtině pátečního duelu s Barcelonou (73:82), kdy si po kontaktu s Leandrem Bolmarem poranil pravý kotník. Dnešní vyšetření magnetickou rezonancí u Veselého odhalilo poraněné vazy.

Jan Veselý v dresu Fenerbahce
zdroj: ZUMA autor: David Ramirez

"Byla zahájena léčba s tím, že za dva týdny přijde další vyšetření, které rozhodne o dalším postupu ohledně jeho návratu na hřiště," uvedl týmový lékař Ahmed Kulduk.

Spolu s českým reprezentantem se v utkání zranil i další klíčový střelec Nando de Colo, jenž si poranil koleno. I o jeho účasti v dalších zápasech se teprve rozhodne. Čtvrtfinále nejprestižnější evropské basketbalové soutěže, které má už Fenerbahce před závěrečným kolem základní části jisté, začne 20. dubna a hraje se na tři vítězné duely.

Veselý v tureckém týmu působí od svého návratu z NBA v roce 2014 a prožíval další povedenou sezonu. Z 30 zápasů má průměr 13,2 bodu, 5,3 doskoku či 2,8 asistence a před duelem s Barcelonou figuroval mezi pěti nejužitečnějšími hráči soutěže. Díky svým výkonům byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem měsíce ledna.

Je nám líto, video expirovalo.
Veselý se zranil, Fenerbahce prohrálo
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy