Sportovní zprávy

Vítězná jízda Žabin, Králova Pole i Hradce pokračuje, basketbalistky Chomutova opět narazily

Ve čtvrtém kole ligy basketbalistek se marně pokoušely basketbalistky Chomutova zastavit rozjeté hráčky brněnských Žabin. Dařilo se jim to jen v úvodní čtvrtině, pak už vládly brněnské hráčky, které vyhrály i pátý zápas v tomto ročníku 74:52. Chomutov naopak podlehl i ve čtvrtém utkání. Bez ztráty jsou dál také i basketbalistky brněnského Králova Pole, které si poradily se Slovankou 75:62, i hráčky vicemistrovského Hradce Králové, jež ve východočeském derby v neděli deklasovaly Trutnov 87:40.

Hradec Králové - Žabiny Brno, Justina Matuzonytéová a Petra Kulichová
zdroj: ČT4 autor: Josef Vostárek

Oba favorizované týmy se k výhrám odrazily po prohrané první čtvrtině. Žabiny v ní ani jednou nevedly a nejvíc zaostávaly o osm bodů ještě v úvodu druhé části. Obrat přinesla devatenáctibodová šňůra od stavu 12:19 a náskok bronzového celku z minulé sezony pak už jenom narůstal. Domácí kapitánka Natálie Stoupalová zaznamenala double double za 13 bodů a 12 doskoků.

"Dneska povinné vítězství. Ale bylo to těžší z pohledu fyzického a mentálního se nastartovat po čtvrtečním utkání (v Evropském poháru), které nás ještě teď hodně mrzí. Každopádně jsme rádi, že jsme to nějakým způsobem ubojovali," řekl brněnský trenér Viktor Pruša. "První polovina nám vycházela. V obraně s úbytkem sil při nižší rotaci jsme pak pustili soupeře do velkého bodového odskoku," doplnil jeho protějšek Jozev Rešetár.

Královo Pole pustilo Slovanku maximálně do pětibodového vedení a ve druhém poločase už rovněž ani jednou neprohrávalo. V jeho dresu vytvořila s 18 doskoky rekord sezony americká křídelní hráčka Natalie Kucowská, přidala k tomu devět bodů.

Ohlasy po zápase Žabiny - Chomutov

Slavia porazila SBŠ Ostrava 83:59 a má stejně jako Slovanka bilanci 2-2.

Hradecké Lvice nedaly domácím hráčkám v Trutnově šanci. Karolína Šotolová a Pamela-Therese Effangová nastřílely po 20 bodech, náhradnice Alžběta Levínská přidala double double za 14 bodů a 10 doskoků a obdobně se blýskla Simona Fišerová s bilancí 12-12.

Trutnov po pěti zápasech bez vítězství stále uzavírá tabulku, radost z výhry ještě v sezoně nezažily ale ani Strakonice, Chomutov a Ostrava. Tabulku vede s nejlepším skóre USK Praha, jehož duel se Strakonicemi byl odložen kvůli marodce v jihočeském týmu.