Opava ztratila nadějné vedení a v Evropě je stále bez výhry, v prodloužení padla s Benficou

Tak ani na třetí pokus to nevyšlo, a to začínali opavští basketbalisté třetí čtvrtinu doma s náskokem dvanácti bodů. V letošním ročníku FIBA Europe Cupu čekají na vítězství po domácí porážce v prodloužení s lisabonskou Benfikou 89:99. Další utkání čeká svěřence trenéra Petra Czudka ve čtvrtek 4. listopadu od 18:00 opět doma proti Permu.

Opavě nepomohlo k prvnímu vítězství ani 23 bodů reprezentačního rozehrávače Jakuba Šiřiny. Za vítěze zaznamenal double double díky 10 bodům a 15 doskokům Makram Ben Romdhane, nejlepším střelcem byl s 22 body Travis Munnings.

Domácí nezačali dobře, prohrávali 0:5 a 4:11. Poprvé se dostali do vedení až v 7. minutě, kdy otočil Luděk Jurečka trojkou stav na 18:17. Benfica sice šla ještě jednou do vedení, ale od konce první čtvrtiny dlouho jen prohrávala. V 15. minutě zařídil Jan Švandrlík trojkou Opavě už dvanáctibodový náskok a ve třetí čtvrtině se díky šňůře 6:0 dostala na nejvyšší rozdíl v utkání - 13 bodů.

Čtyři a půl minuty před koncem čtvrté čtvrtiny vedla Opava po Šiřinově koši 77:66 a tři minuty a deset sekund před koncem měla ještě sedmibodový náskok. Benfica ale stav otočila a Filip Zbránek jedním proměněným trestným hodem ze dvou vynutil alespoň prodloužení, které však jednoznačně ovládli hosté.