MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Satoranský s Veselým dirigovali zdárnou odvetu Barcelony nad Málagou

Odveta za pohárové vyřazení i návrat na vítěznou vlnu. Basketbalisté Barcelony po zvratu v druhém poločase zdolali ve 23. kole španělské ACB ligy domácí tým Málagy 86:81 a oplatili jim tak únorovou porážku ze čtvrtfinále královského poháru Copa del Rey. Za druhým ligovým vítězstvím v řadě stály zejména výkony Tomáše Satoranského a Jana Veselého.

Už to vypadalo, že basketbalisté Málagy ukořistí druhý skalpel Barcelony ve dvou měsících. Vítězný tým Copa del Rey hnaný domácím publikem po první desetiminutovce vedl nad aktuálně druhým celkem španělské ligy 24:16. Pak ale přišla sedmibodová šňůra během minuty a půl v úvodu druhé čtvrtiny, která vrátila Barcelonu do utkání, v nemž se nakonec radovala z výhry 86:81.

Barcelona se tak po překvapivé prohře se Zaragozou v domácí soutěži a dvou neúspěších v Eurolize vrátila do výherní pohody. V tabulce však nadále zůstává za svým rivalem z Madridu.

Výsledek 23. kola ACB ligy:

Unicaja Málaga – Barcelona 81:86 (24:16, 15:19, 18:26, 24:25)
Nejlepší střelci: Perry 14, Kalinoski 11, Carter 10 – Laprovittola 16, Satoranský 13, Veselý 11