Následuje
FIS magazín SP

Zídek bude zastupovat VTB ligu v jednání s Evropskou ligou

Praha - První český basketbalista v NBA a nynější místopředseda České basketbalové federace Jiří Zídek byl jmenován oficiálním zástupcem VTB ligy pro styk s Evropskou ligou. Jeho úlohou bude udržovat dobré vztahy mezi soutěžemi a starat se, aby nedocházelo k termínovým kolizím.

Jiří Zídek
zdroj: isifa/lLdove noviny

VTB liga před dvěma lety sdružila týmy ze zemí bývalého Sovětského svazu včetně celků, které pravidelně hrají Euroligu, a vytvořila jednu z nejkvalitnějších soutěží v Evropě. Mezi účastníky je také český mistr Nymburk.

Zídek o svojí úloze:

"Obě soutěže se dynamicky vyvíjejí a mají nabitou termínovou listinu. Na mě bude, aby se vyvíjely směrem, který bude oběma vyhovovat, a nedocházelo ke sporům jako v minulosti."

Jde o druhou významnou mezinárodní funkci, do které se v poslední době dostal český zástupce. Kamil Novák byl v říjnu jmenován generálním sekretářem FIBA Europe. "Nemohu garantovat, že z mé úlohy bude český basketbal nějak profitovat, ale pokud budu moci nějak pomoct, rád to udělám," dodal Zídek, který Evropskou ligu hrával za Žalgiris Kaunas, Real Madrid, Fenerbahce či Albu Berlín.

Jedna z největších hvězd českého basketbalu je v kontaktu s vedením VTB ligy už přes dva roky. Zídek mimo jiné pomáhal Nymburku s účastí v soutěži. "Jsem velmi rád, že Jiří vstoupil do našeho týmu. Vždy měl podobné názory na rozvoj naší soutěže. Navíc má vynikající reputaci v Evropě. S jeho pomocí bychom rádi zlepšili spolupráci a vztahy s Euroligou a ukázali jí, že pro ni nepředstavujeme hrozbu," řekl generální ředitel VTB ligy Andrej Širokov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy