Amstel Gold Race

Ženské basketbalové finále se odehraje mezi USK a Hradcem

Praha - Už jen jediný soupeř dělí basketbalistky USK Praha od sedmého titulu v řadě. USK porazilo ve třetím semifinále Nymburk drtivě 84:39 a ve finále jej čeká Hradec Králové. Ten doma porazil KP Brno 78:73. Finále začne 20. dubna v Praze.

Trenérka USK Natália Hejková
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Pražanky v prvním semifinále deklasovaly nymburské obhájkyně ligového stříbra rozdílem 63 bodů, na soupeřově palubovce pak přidaly výhru 83:67. V hale Královka nyní favorizovaný domácí celek vyhrál úvodní čtvrtinu 15:3 a o jeho postupu nebylo nejmenších pochyb. Tím spíš, že hostující hráčky proměnily jen necelou čtvrtinu střeleckých pokusů.

Nymburk opět hrál bez Kateřiny Zavázalové a Talisii Udoděnkové, trenérka USK Natália Hejková naopak měla opět k dispozici Kateřinu Elhotovou. Hráčka, která se minulý týden vrátila do ligy po mateřské pauze, přispěla k vítězství šesti body. Nejlepší střelkyní byla autorka sedmnácti bodů Anete Šteinbergaová.

Hradecké Lvice prohrávaly před poločasem s KP Brno o 17 bodů a zdálo se, že postupové třetí vítězství nepřidají. Ještě v předposlední minutě hostující celek vedl, ale závěrečný úsek zápasu vyhrály Východočešky 9:0. Trojkou na 74:73 zlomila utkání Kristýna Minarovičová. Hradec Králové nastoupil ve finále proti USK Praha i předloni, ale prohrál hladce 0:3.

USK je potřinácté v řadě v ligovém finále

Semifinále play-off basketbalové ligy žen - 3. zápasy:

USK Praha - Nymburk 84:39 (15:3, 34:11, 59:22)

Nejvíce bodů: Šteinbergaová 17, Hanušová 14, Xargayová 10 - Pavelová a Ursuová po 11, Mircová 5. Konečný stav série: 3:0.

Hradec Králové - KP Brno 78:73 (14:23, 30:44, 53:62)

Nejvíce bodů: Minarovičová, Ovsíková a Pazderová po 11 - Maddenová 18, Kopecká 14, Remenárová 13, Pecková 11. Konečný stav série: 3:0.