Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Zazářil a odpočíval. LeBron James znovu nastoupil v dresu Clevelandu

Cleveland (USA) – První zápas ve staronovém působišti a hned výhra. LeBron James se poprvé představil fanouškům Clevelandu po návratu z Miami a 12 body pomohl k vítězství 107:80 v přípravném duelu nad vítězem Evropské ligy Maccabi Tel Aviv. Hvězdný basketbalista odehrál jen poločas, ve druhém preventivně šetřil záda, kvůli kterým například vynechal i páteční trénink.

Clevelandský LeBron James v přátelském utkání s Maccabi Tel Aviv
zdroj: ČTK/AP autor: Mark Duncan

Jamesův první start v dresu Clevelandu po čtyřletém působení v Miami sledovalo v hale Quicken Loans Arena 20 562 diváků. Publikum hned navnadil, když tříbodovou střelou otevřel skóre, v prvním poločase byl nejlepším střelcem týmu a přidal čtyři asistence i čtyři doskoky.

"Skvělý pocit a bude to takové ještě dlouho. Jsem nadšený, že jsem zpátky na palubovce před těmito fanoušky a s novými spoluhráči. A vyhrát je vždycky skvělé, jedno jestli jde o přípravu, nebo soutěž," řekl James.

Olympijský vítěz Kevin Love, který do týmu přišel nedlouho po Jamesovi z Minnesoty, debutoval osmi body a jedenácti doskoky.

Zápas byl významný i pro nového trenéra Clevelandu Davida Blatta, který do zámořské ligy přišel právě z Maccabi. Izraelský klub dovedl k celkem pěti ligovým titulům. "Byl jsem nervózní. Ne proto, že jsem poprvé vedl tým v NBA, ale protože jsem hrál proti kamarádům," řekl Blatt. Měl pak prý pocity, jako kdyby porazil vlastního bratra. "Ono vlastně nešlo tenhle zápas doopravdy vyhrát," dodal kouč s izraelským i americkým občanstvím, který dosud působil pouze v Evropě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy