58. Rally Šumava Klatovy

Zápas v Mexiku se nedohrál, Portland jede na vítězné vlně

New York - První utkání NBA v Mexiku od roku 1997, které měli sehrát basketbalisté Minnesoty a San Antonia, zhatila porucha generátoru. Kvůli vzniklému kouři musela být v mexickém hlavním městě vyklizena rok stará hala a středeční zápas byl odložen. Basketbalisté Portlandu porazili Oklahomu 111:104 a zvítězili počtrnácté z posledních 15 zápasů.

Utkání Portland - Oklahoma City
zdroj: ČTK/AP

Evakuace arény byla nařízena 45 minut před úvodním rozskokem. Místní policie oznámila, že došlo ke zkratu v místnosti s generátorem, což zapříčinilo únik kouře do dalších prostor haly. Utkání se odehraje v pozdějším průběhu sezony už na hřišti Minnesoty.

Portland s Oklahomou prohrál v posledních sedmi vzájemných střetnutích, ale tentokrát Blazers potvrdili vynikající formu. Thunder ještě v poločase vedli o jedenáct bodů, ale Portland se do hry vrátil povedenou třetí čtvrtinou, kterou vyhrál 35:21.

Vyrovnaný průběh závěrečné dvanáctiminutovky rozuzlil Nicolas Batum úspěšnou trojkou 30 sekund před koncem, kterou zvýšil na 108:104. K sedmé domácí výhře Portlandu v sezoně pomohl LaMarcus Aldridge 38 body a 13 doskoky. Thunder nestačilo 33 bodů Kevina Duranta.

Atlanta porazila Los Angeles Clippers 107:97. K výhře Hawks pomohl Paul Millsap 25 body a Kyle Korver 23 body. Korver navíc vyrovnal rekord NBA v počtu po sobě jdoucích zápasů, v nichž trefil alespoň jednu trojku. Nyní se v této statistice dělí o první místo s Danou Barrosem s 89 zápasy.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 107:97, Cleveland - Denver 98:88, Houston - Phoenix 88:97, Milwaukee - Detroit 98:105, New Orleans - Dallas 97:100, Portland - Oklahoma City 111:104, Utah - Indiana 86:95, Minnesota - San Antonio odloženo.