Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Žabiny posílily před čtvrtfinále ČP o slovenskou reprezentantku Dudášovou

Brněnské Žabiny doplnila do konce sezony slovenská reprezentantka Nikola Dudášová. Osmadvacetiletá basketbalistka se k brněnskému vicemistrovi vrátila po téměř čtyřech sezonách. Pomoci by jim měla hned v úterním kvalifikačním utkání Českého poháru proti pražské Slavii. Přímý přenos čtvrtfinálového duelu můžete sledovat živě od 19:20 na ČT sport a ČT sport Plus.

Nikola Dudášová (vlevo) odehrála v Žabinách sezonu 2018/2019
zdroj: Žabiny Brno

"Přestože Nikola nastoupí do zápasu pouze po jednom týmovém tréninku, zná herní systém z předchozího působení v Žabinách, což by jí mělo s aklimatizací pomoci. Věřím, že i s ní se zítra kvalifikujeme do Piešťan," řekl trenér Viktor Pruša.

Arena úřadujícího slovenského mistra Piešťanských Čajek hostí od 26. do 28. ledna finálový turnaj Federálního poháru, ve kterém brněnský celek obhajuje zlaté medaile, stejně jako v Českém poháru. To letos podle nových pravidel určí výsledné pořadí z česko-slovenské soutěže.

Žabiny tak mají možnost obhájit dvě zlata při jedné příležitosti. A Dudášová by k tomu měla Brňankám pomoci. "Výhodou je, že se s některými známe a přibližně víme, co od sebe očekávat. Určite ale chvilku potrvá, než si zvyknu a zapracuju se do týmu. Udělám vše pro to, aby to bylo co nejdříve, a byla jsem tak pro tým přínosem," prozradila slovenská křídelnice.

Dudášová nahradí v kádru francouzskou reprezentantku Lou Lopezovou Sénéchalovou, která odešla do španělského klubu Hozono Global Jairis. Slovenská basketbalistka v roce 2019 pomohla Žabinám k ligovému stříbru. Pak působila v Polsku, Maďarsku a Izraeli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články