Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín UEFA

Z Turecka až do Španělska. Barcelona potvrdila příchod Veselého

Třiatřicetiletý basketbalový reprezentant Jan Veselý se po odchodu z Fenerbahce Istanbul stal hráčem Barcelony. Se španělským klubem podepsal český pivot tříletou smlouvu.

Je nám líto, video expirovalo.
Veselý po konci ve Fenerbahce podepsal na tři roky s Barcelonou

"Jsem nadšený i trochu nervózní. Je to ale velká čest být součástí tohoto klubu a těším se, až se potkám na hřišti s ostatními spoluhráči," řekl Veselý.

Veselý, který osmileté působení v Turecku zakončil nedávno ziskem čtvrtého titulu, by se měl v týmu španělského vicemistra setkat s další reprezentační oporou Tomášem Satoranským.

Jeho příchod klub oficiálně ještě nepotvrdil, ale podle dřívějších informací médií už český rozehrávač s šestiletou zkušeností v NBA podepsal v bývalém působišti čtyřletou smlouvu.

V týmu Veselého povede litevský kouč Šarunas Jasikevičius. "Před podpisem smlouvy jsem s ním ještě mluvil. Líbí se mi jeho herní pojetí. Býval skvělým hráčem a jako dřívější rozehrávač ví, jak by se měl basketbal hrát. To byl také jeden z důvodů, proč jsem přišel," uvedl rodák z Ostravy.

V novém působišti se těší i na fanoušky. "Když přijedete do haly Barcelony jako hráč hostujícího týmu, nemáte to tu snadné. Stále nedokážu říct, jaké to bude, až budu hrát v domácím dresu, ale už se na to těším. Fanoušci dokážou vytvořit v téhle hale skvělou atmosféru," doplnil Veselý.

Také Veselý má za sebou působení v zámořské lize, ale v kádru Washingtonu a potom ještě Denveru se neprosadil podle svých představ a po třech sezonách se vrátil do Evropy.

Do Turecka přišel v roce 2014 a o tři roky později s Fenerbahce vyhrál Evropskou ligu. Dva roky nato byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže.

Turecký titul získal v letech 2016, 2017, 2018 a letos, kdy byl po triumfu nad vítězem Evropské ligy Efesem vyhlášen nejužitečnějším hráčem finále. Třikrát s Fenerbahce získal i Turecký pohár.

V předchozím evropském angažmá vybojoval Veselý také tři ligové tituly a stejný počet pohárových trofejí s Partizanem Bělehrad. A třikrát také ovládl anketu o nejlepšího českého basketbalistu roku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články