Je nám líto, video expirovalo.

Z titulu se radují znovu hráčky USK. Dominanci natáhly na sedm let

Praha – Basketbalistky USK Praha získaly sedmý ligový titul v řadě. Ve třetím finálovém utkání porazily Hradec Králové 88:42 a sérii vyhrály jednoznačně 3:0.

Šťastné hráčky USK
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Hradecké basketbalistky tentokrát zachytily začátek a nedovolily USK rychle výrazněji odskočit. Pomáhalo jim i to, že se Pražankám příliš nedařila střelba. Až na Kateřinu Elhotovou, která dala deset z úvodních 17 bodů USK.

Ještě v patnácté minutě držel Hradec naději na překvapení a především zásluhou Pamely-Therese Effangové prohrával jen o pět bodů. Jenže pak domácí favoritky zabraly, úsek ve zbytku poločasu vyhrály 18:2 a rozhodly. V úvodu druhé půle šňůru ještě natáhly a odskočily na třicetibodový rozdíl.

Ve velmi dobrém výkonu pokračovala Elhotová, která za 18 minut na hřišti nastřílela 23 bodů a ukázala, že se před domácím mistrovstvím Evropy dostává do formy. Po utkání byla zvolena i nejužitečnější hráčkou finále.

Je nám líto, video expirovalo.
Titul je znovu v rukou basketbalistek USK

"Jsem ráda, že jsme to zmákly. Neřekla bych hladce, protože Hradec je nevyzpytatelný tým. Jsou to rychlé tryskomyši a s tím máme problém, tak jsme nechtěly nic podcenit. Jsem ráda, jak to dopadlo. Také mám radost za své ocenění, ale to už je jen taková třešnička na dortu," prohlásila Elhotová.

"Pracujeme převážně s českými hráčkami, v tom jsme mezi nejlepšími kluby rarita. Museli bychom sehnat silného sponzora, abychom to měli kam posunout. Na Eurocup bychom potřebovali mít o nějaký milion víc. Mohli bychom hrát Středoevropskou ligu (CEWL), ale to nepovažujeme za tak kvalitní soutěž. Náš cíl bude zase usilovat o umístění v nejlepší čtyřce české ligy," řekla trenérka Hradce Romana Ptáčková.

To USK bude mít znovu ty nejvyšší cíle, ale také bude přebudovávat kádr, jelikož se ziskem titulu se rozloučily s týmem klíčové opory Laia Palauová a Sonja Petrovičová a také lotyšská reprezentantka Anete Šteinbergaová. Smlouvy zatím nemají ani Kia Vaughnová a Candice Dupreeová, klubové vedení tak chystá přestavbu a výrazné omlazení družstva.

"Končí tři hodně důležité hráčky. Tým bude obměněný a podstatně mladší. Máme už náhradu vyhlédnutou, ale zatím to neprozradím. Určitě to nebude tak hvězdný tým. Rozhodně ale postavíme konkurenceschopný tým, i když Euroligu asi vyhrávat nebudeme," dodala Hejková.

USK Praha - Hradec Králové 88:42 (22:11, 44:23, 72:34)

Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 23, Vyoralová 13, Vaughnová 12 - Effangová 11, Hartigová 9, Buraová 6. Fauly: 22:18. Trestné hody: 11/10 - 19/15. Trojky: 10:3. Doskoky: 45:30. Konečný stav série: 3:0.

Konečné pořadí ŽBL: 1. USK Praha, 2. Hradec Králové, 3. KP Brno, 4. Nymburk, 5. Slavia Praha, 6. Handicap Brno, 7. Trutnov, 8. Karlovy Vary, 9. Ostrava, 10. Slovanka MB, 11. Strakonice, 12. Technic Brno.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy