WNBA vyhrály poprvé basketbalistky Chicaga Sky

Basketbalistky Chicaga Sky poprvé vyhrály WNBA. Ve finále porazily Phoenix Mercury 3:1 na zápasy, v posledním duelu doma zvítězily po obratu v závěrečné pětiminutovce 80:74.

Oba týmy se ve finále zámořské ligy utkaly i v roce 2014. Tehdy uspěl Phoenix a získal třetí a dosud poslední titul.

V týmu Sky nyní triumfovala i dvojnásobná olympijská vítězka Candace Parkerová, která se před sezonou do rodného města vrátila po 13 sezonách strávených v Los Angeles Sparks. V rozhodujícím finále si připsala double double za 16 bodů a 13 doskoků.