Basketbalistky Chicaga Sky poprvé vyhrály WNBA. Ve finále porazily Phoenix Mercury 3:1 na zápasy, v posledním duelu doma zvítězily po obratu v závěrečné pětiminutovce 80:74.
Oba týmy se ve finále zámořské ligy utkaly i v roce 2014. Tehdy uspěl Phoenix a získal třetí a dosud poslední titul.
V týmu Sky nyní triumfovala i dvojnásobná olympijská vítězka Candace Parkerová, která se před sezonou do rodného města vrátila po 13 sezonách strávených v Los Angeles Sparks. V rozhodujícím finále si připsala double double za 16 bodů a 13 doskoků.
Související články
Hráčky Seattlu a New Yorku na protest proti rasové nerovnosti odešly při americké hymně
26. 7. 2020
Voráčková zvolila odchod do zámořské NCAA. USK je ale proti a hráčku bude žalovat
21. 8. 2018
Velká naděje pro naději. Reisingerovou draftovaly Los Angeles Sparks
13. 4. 2018
Třetí titul pro Sparks. Basketbalistky Los Angeles ovládly WNBA
21. 10. 2016