Washington proti Brooklynu prodloužil sérii výher

New York - Basketbalisté Washingtonu porazili v NBA 89:74 Brooklyn a připsali si třetí vítězství za sebou. Jediný český hráč v zámořské soutěži Jan Veselý odehrál za Wizards něco málo přes minutu a k výhře přispěl dvěma body.

Utkání Washington - Brooklyn
zdroj: ČT24 autor: Alex Brandon

Washington se tak pomalu dostává z výsledkové krize a pomáhá mu k tomu zejména forma v domácích zápasech. V hale Verizon Center totiž Wizards vyhráli osm z posledních devíti zápasů, když porazili například druhý tým ligy Oklahomu, Atlantu, Chicago, New York a Los Angeles Clippers.

"Kdybychom takhle hráli od začátku ligy, tak jsme mohli být mezi nejlepší čtyřkou Východní konference. Proto když se podívám teď na tabulku, tak mě to bolí," řekl po utkání Chris Singleton v narážce skutečnost, že Washington je stále třetím nejhorším celkem soutěže.

V dobrých výkonech pokračuje LeBron James, který pomohl Miami 30 body k vítězství nad 111:89 nad Los Angeles Clippers. Osmadvacetiletá hvězda zaznamenala čtvrtý třicetibodový zápas za sebou a vyrovnala tak klubový rekord. Něco podobného se v pětadvacetileté historii Heat povedlo pouze Dwyanu Wadeovi, jenž k páteční výhře přispěl 20 body.

"Jeho hra je jako z jiné planety," řekl o Jamesovi Wade. "Už ani není nejlepší basketbalista světa. Je mnohem víc, je někde úplně jinde. Je prostě fenomenální," přidal.

Po jedenácti výhrách za sebou našli přemožitele hráči San Antonia. V Detroitu prohráli 109:119, když o výsledku rozhodla už druhá čtvrtina, ve které si domácí vypracovali náskok 21 bodů. Velký podíl na výhře Pistons měl autor 26 bodů a 16 doskoků Greg Monroe.

Výsledky pátečních zápasů NBA:

Atlanta - New Orleans 100:111, Charlotte - LA Lakers 93:100, Cleveland - Orlando 119:108, Detroit - San Antonio 119:109, Houston - Portland 118:103, Indiana - Toronto 98:100 po prodl., Memphis - Golden State 99:93, Miami - LA Clippers 111:89, Minnesota - New York 94:100, Oklahoma City - Phoenix 127:96, Utah - Chicago 89:93, Washington - Brooklyn 89:74 (za domácí Veselý 2 body).