Sportovní zprávy

Washington prohrál v Atlantě, opět bez Veselého

New York - Basketbalisté Washingtonu bez Jana Veselého prohráli v pátek v NBA na palubovce Atlanty 95:104 a připsali si čtrnáctou porážku v šestnáctém utkání v sezoně. Český hráč se neobjevil v sestavě nejhoršího týmu soutěže podruhé za sebou.

Utkání Oklahoma - LA Lakers
zdroj: AP

Washingtonu se nepovedlo navázat na úterní senzační výhru nad obhájcem titulu Miami. V Atlantě prohrával ve třetí čtvrtině už o 18 bodů. I když se Wizards povedlo ještě snížit na dvoubodový rozdíl, prvního venkovního vítězství v sezoně se nedočkali. O výhru Atlanty se zasloužil Josh Smith 23 body a 15 doskoky, double-double zaznamenal i Al Horford (14 bodů a 14 doskoků).

Lakers se trápí, padli i s Oklahomou

Rozjetá Oklahoma City zdolala trápící se Los Angeles Lakers 114:108 a vyhrála sedmý zápas po sobě. Také souboj hvězdných střelců vyzněl lépe pro zástupce domácího týmu: Kevin Durant nasázel 36 bodů, Kobe Bryant dal o bod méně. V dresu Oklahomy zářil i Russell Westbrook, který se pod výhru podepsal 33 body, z nichž 27 stihl nastřílet už v prvním poločase.

"Jsou populární. Pro nás jako mladý tým byla velká motivace je porazit," řekl Westbrook. "Nebyli jsme to my a Westbrook na nás vletěl jako šílený," konstatoval kouč Lakes Mike D'Antoni, který se musel obejít bez opor Steva Nashe, Steva Blaka a Paua Gasola.

Souboj velkých rivalů v Atlantické divizi Philadelphie a Bostonu rozhodlo až prodloužení, v němž domácí vybojovali vítězství 95:94. Zasloužil se o to košem čtyři sekundy před sirénou Evan Turner. Celtics nepomohl ani čtrnáctý ligový triple-double Rajona Ronda, jenž zaznamenal 16 bodů, 13 doskoků a 14 asistencí.

Chicagský Noah se blýskl 30 body

Nejlepší zápas v kariéře odehrál Joakim Noah, který k výhře Chicaga nad Detroitem 108:104 přispěl 30 body a 23 doskoky. V obou statistikách si vytvořil osobní rekord. "To jsou šílená čísla. V některých halách počítají doskoky různě, jsem rád, že mi to tady počítali," uvedl.

Výsledky:

Atlanta - Washington 104:95, Brooklyn - Golden State 102:109, Detroit - Chicago 104:108, Indiana - Denver 89:92, Milwaukee - Charlotte 108:93, Minnesota - Cleveland 91:73, New Orleans - Memphis 89:96, Oklahoma City - LA Lakers 114:108, Philadelphia - Boston 95:94 po prodl., Sacramento - Orlando 91:82, San Antonio - Houston 114:92, Utah - Toronto 131:99.