Magazín EURO 2024

Washington přišel o výhru v závěru, na Východě přituhuje boj o play-off

Washington - Tři čtvrtiny utkání proti Dallasu vedli, ale v poslední části jejich magie přestala fungovat a Kouzelníci z Washingtonu dobře rozehraný duel v závěru ztratili. Porážka s Mavericks 107:112 byla druhou v řadě, nezdar neodvrátil ani Tomáš Satoranský, který si připsal dva body.

John Wall z Washingtonu v nájezdu na koš proti Dallasu
zdroj: Reuters autor: Brad Mills

Svěřenci Scotta Brookse měli většinu utkání pod kontrolou, jenže hráči Dallasu se v poslední čtvrtině rozstříleli a dokázali zápas otočit. Mavericks donutili v poslední části domácí tým k sedmi ztrátám a ovládli ji poměrem 39:27, když v ní po deseti bodech nastříleli Dirk Nowitzki i Seth Curry.

Nejlepším střelcem Dallasu byl s 22 body Harrison Barnes, Wizards nestačilo 26 bodů a 11 asistencí Johna Walla ani 24 bodů Bradleyho Beala. Satoranský odehrál dva krátké úseky v obou poločasech a proměnil svůj jediný střelecký pokus, když se prosadil přes menšího Curryho. Na sestřih zápasu se podívejte ZDE.

Wizards zůstali na třetím místě Východní konference, druhý Boston jim ale odskočil po vítězství 117:104 nad Minnesotou. Isaiah Thomas dal 27 bodů a už podvaatřicáté v řadě byl nejlepším střelcem Celtics.

TOP 10 akcí hracího dne:

Velká tlačenice je na Východě v boji o postup do play-off. Miami porazilo New Orleans 120:112 a na devátém místě má stejnou bilanci 33 výher a 35 porážek jako osmý Detroit. Floridský celek táhl s 33 body Goran Dragič, v týmu Pelicans dostal DeMarcus Cousins 19. technickou chybu v sezoně.

Sedmí jsou ve Východní konferenci basketbalisté Milwaukee, kteří na hřišti Los Angeles Clippers vydřeli vítězství 97:96. Bucks vedli minutu a 17 sekund před koncem 97:91 a měli štěstí, že Blake Griffin v poslední sekundě nedokázal dotáhnout obrat. Šestá Indiana přehrála jedenácté Charlotte 98:77, za vítězstvím ji vedl kapitán Paul George s 39 body.

Houston Rockets, kteří mají jako třetí tým Západní konference účast v play-off už jistou, přejeli Los Angeles Lakers jednoznačně 138:100 a James Harden si připsal 17. triple double v sezoně za 18 bodů, 13 asistencí a 12 doskoků. Rockets už v 54 zápasech za sebou překonali stobodovou hranici. Jejich nejlepším střelcem byl Lou Williams, který bývalé spoluhráče potrápil 30 body.

San Antonio podlehlo Portlandu 106:110. Domácím nestačilo 34 bodů Kawhiho Leonarda, vítěze vedl s 36 body Damian Lillard.

Výsledky NBA:

Boston - Minnesota 117:104, Chicago - Memphis 91:98, Detroit - Utah 83:97, Houston - LA Lakers 139:100, Indiana - Charlotte 98:77, LA Clippers - Milwaukee 96:97, Miami - New Orleans 120:112, Phoenix - Sacramento 101:107, San Antonio - Portland 106:110, Washington - Dallas 107:112 (za domácí Satoranský 2 body).