Golfista roku

Washington porazil Orlando, Veselý přispěl dvěma body

New York - Basketbalisté Washingtonu porazili Orlando 98:80 a poprvé od roku 2009 se dostali na padesátiprocentní bilanci výher a proher. Jediný Čech v soutěži Jan Veselý nasbíral pět faulů a odehrál téměř 19 minut. Během nich neproměnil tři střelecké pokusy z pole, trefil dva z šesti trestných hodů a přidal po jednom zisku, ztrátě a bloku.

Jan Veselý ztrácí balon v duelu s Orlandem
zdroj: ČTK/AP

Washington si ve druhé části vypracoval dvouciferný náskok, který si ve druhé půli v klidu udržoval. Wizards nyní mají vyrovnanou bilanci devíti výher a proher, což ve Východní konferenci stačí na třetí místo. Osmdesát nastřílených bodů Magic je jejich minimum v sezoně. Washingtonu k výhře pomohl 24 body Trevor Ariza, jenž proměnil osm z devíti střel z pole. John Wall zaznamenal 16 bodů a 13 asistencí.

Teprve druhou porážku v sezoně si připsala Indiana, která prohrála v Portlandu 102:106. Domácí vedl s 28 body a 10 doskoky LaMarcus Aldridge, 26 bodů nastřílel Damian Lillard. Blazers zvítězili potřinácté z posledních 14 utkání a spolu se San Antoniem vévodí Západní konferenci s totožnou bilancí 15:3. Lídr Pacers Paul George prohru neodvrátil ani 43 body, což je jeho nový osobní rekord.

Dramatické utkání se odehrálo v Chicagu, odkud si odvezli New Orleans Pelicans výhru 128:131 po třetím prodloužení. Rozhodující koš s faulem vstřelil Jrue Holiday 2,5 sekundy před koncem třetí nastavované pětiminutovky. "Popravdě, chtěl jsem prostě konec utkání. Asi nikdy jsem nebyl takhle volný čtyři vteřiny před koncem, trenér zvolil dobrý signál," řekl po zápase vítězný střelec Holiday, autor 19 bodů a 12 asistencí. Jeho spoluhráč Ryan Anderson se i díky sedmi trojkám dostal na 36 bodů. Ještě o bod více nastřílel chicagský Luol Deng.

San Antonio porazilo Atlantu 102:100 díky vítězné střele Tima Duncana z poslední sekundy utkání. Duncan v utkání zaznamenal 23 bodů a 21 doskoků a stal se nejstarším hráčem (37 let a 221 dní), kterému se povedlo v jednom utkání nasbírat přes 20 bodů a doskoků.

O překvapení pondělního programu se postaral Utah, který přehrál Houston 109:103. Jazzmany vedl Gordon Hayward s 29 body, Alec Burks a Trey Burke přidali po 21 bodech. Houstonu nepomohlo ani 37 bodů Jamese Hardena. V sestavě Rockets ovšem kvůli zranění scházeli Jeremy Lin a Chandler Parsons.

Výsledky NBA

Chicago - New Orleans 128:131 po prodl., Portland - Indiana 106:102, San Antonio - Atlanta 102:100, Utah - Houston 109:103, Washington - Orlando 98:80 (za domácí Veselý 2 body a 5 doskoků).