Paralympijský magazín

Washington po další výhře v Chicagu vede 2:0

New York - Basketbalisté Chicaga podruhé podlehli na své palubovce Washingtonu, tentokrát 99:101 po prodloužení, a v prvním kole play-off NBA prohrávají 0:2 na zápasy. Indiana si poradila s Atlantou 101:85 a vyrovnala sérii na 1:1, stejně jako Toronto, které porazilo Brooklyn 100:95.

Washington vede 2:0 v sérii play-off poprvé od roku 1982. Wizards už v první čtvrtině vedli 29:12, ale Chicagu se povedlo vrátit do zápasu a v poslední čtvrtině měli navrch právě domácí. Jenže za poslední tři minuty a 53 vteřin Bulls nedokázali skórovat, a tak hosté především zásluhou Bradleyho Beala vyrovnali.

Střelecké trápení Chicaga pokračovalo v prodloužení další tři minuty a 45 vteřin, čehož Wizards využili k získání rozhodujícího náskoku. Brazilec Nené v prodloužení nastřílel šest ze svých 17 bodů, Beal k výhře přispěl 26 body. Bulls nestačilo 25 bodů D.J. Augustina, 22 bodů a 10 doskoků Taje Gibsona, 20 bodů a 12 doskoků Joakima Noaha, ani fakt, že Jimmy Butler odehrál 53 minut bez střídání. (VIDEO)

Osmá nasazená Atlanta opět trápila favorizovanou Indianu, když v první půli vedla až o 11 bodů. Domácí ale po změně stran zabrali, předvedli šňůru 31:6 a vyrovnali stav série na 1:1. Pacers počtvrté v řadě zvítězili ve druhém zápase, poté co prohráli první utkání. Naopak Atlanta prohrála počtvrté v řadě druhé utkání po úspěchu v úvodním zápase.

Lídr Indiany Paul George nasbíral 27 bodů, 10 doskoků a v obraně pomáhal zastavovat Jeffa Teaguea, jenž dovedl Atlantu k první výhře. "Měl jsem si za domácí úkol sednout a přijít na to, jaké má tendence, kdy jsem proti němu zranitelný, kde mě může přejet. Je to výzva," uvedl George.

Velkým přínosem byl pro Indianu i výkon Luise Scoly, který za 19 minut zaznamenal 20 bodů. V dresu Atlanty nastřílel Paul Millsap 19 bodů, Teague zůstal na 14 bodech. Série se nyní stěhuje do Atlanty, kde se Indianě podařilo zvítězit od roku 2006 pouze dvakrát. (VIDEO)

DeMar DeRozan nastřílel v poslední čtvrtině 17 ze svých 30 bodů a výrazně pomohl Torontu k vyrovnání série s Brooklynem. Raptors dokázali zvítězit, přestože měli 21 ztrát, zatímco hostující Nets pouze 10. Kanadský celek ale zvítězil na doskoky 52:30. Nejlepším střelcem Brooklynu byl s 18 body Joe Johnson. Nedařilo se Paulu Piercovi, jenž trefil jen dvě z 11 střel z pole a dal sedm bodů. (VIDEO)

1. kolo play-off NBA:

Východní konference - 2. zápasy: Indiana - Atlanta 101:85 (stav série 1:1), Toronto - Brooklyn 100:95 (stav série 1:1), Chicago - Washington 99:101 po prodl. (stav série 0:2).