Washington padl v Indianě, Curry řídil výhru Warriors, Memphis zabral nad LA Lakers

Basketbalisté Washingtonu v NBA jen pár hodin po výhře nad Phoenixem prohráli na hřišti Indiany 89:105 ve třetím prodloužení, když doplatili na velkou únavu. Téměř nikomu v dresu Wizards se nedařilo. Tomáš Satoranský za 20 minut nasbíral osm bodů a tři doskoky. Obhájci titulu Golden State Warriors vyhráli doma 129:127 nad Los Angeles Clippers košem Stephena Curryho v poslední vteřině.

Stephen Curry
zdroj: USA TODAY Sports autor: Kyle Terada

Curry 42 body předvedl střelecky druhý nejvydařenější večer v sezoně a spolu s Kevinem Durantem a jeho 35 body táhl Warriors. Jenže Clippers je překvapivě přestříleli z trojek při vynikající úspěšnosti 18 proměněných střel z 23 pokusů a drželi se tak až do úplného závěru. V posledních 80 vteřinách dokonce smazali sedmibodové manko, jenže poslední slovo si vzal Curry a i přes dobrou obranu soupeře mu vyšel vítězný nájezd do koše.

Pro Golden State to byla osmá výhra z posledních deseti zápasů a znamenala posun na druhé místo Západní konference před Oklahomu. Ta prohrála 112:114 s Minnesotou, vítězný koš hostů dal 144 vteřin před koncem Andrew Wiggins, autor 30 bodů. Oklahomě nepomohl ani triple double Russella Westbrooka za 23 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.

Washington měl minimum času na odpočinek po nejdelším utkání sezony a na výkonu hráčů v Indianě se to projevilo, když měli nejhorší střelbu v sezoně s úspěšností 37 procent. Bradley Beal dal pouze sedm bodů a přišel o sérii 11 zápasů v řadě s alespoň 22 body. Trápil se i John Wall, který sice proti Phoenixu nehrál, ale bojoval s nemocí, a k sedmi bodům a pěti asistencím přidal i sedm ztrát.

Také na Satoranském byla vidět únava po 49 odehraných sobotních minutách a zaznamenal pro něj nezvyklé čtyři ztráty, což se mu stalo naposledy loni v dubnu. Až v poslední čtvrtině zabral a dal v jednom úseku šest z devíti bodů svého týmu, když si dobře rozuměl s bývalým hráčem Nymburku Chassonem Randlem.

Memphis po pěti porážkách zabral a vyhrál 107:99 na palubovce Los Angeles Lakers. Ty od třetí prohry z posledních čtyř zápasů nezachránil ani LeBron James s 22 body, 14 doskoky a sedmi asistencemi. Memphis táhl 27 body nováček Jaren Jackson Jr., pro něhož to byl druhý nejlepší výkon v NBA.

Portland doma proti Dallasu vydřel výhru 121:118 po prodloužení, když v normální hrací době ho o vítězství připravil Luka Dončič trojkou se závěrečným klaksonem. V prodloužení si ale Portland rychle získal vedení a to už nepustil. Damian Lillard dovedl Blazers k výhře 33 body, Dončič nasbíral 23 bodů.

Ve floridském derby Miami vyhrálo nad Orlandem 115:91 a připsalo si tak pátou výhru po sobě, což je aktuálně nejdelší série ze všech týmů. Pro trenéra Erika Spoelstru to bylo 500. vítězství v kariéře.

Atlanta zdolala Detroit 98:95 a má třetí výhru za sebou. Přispěl k ní veterán Vince Carter svým sezonním maximem 18 bodů. Chicago poprvé v sezoně vyhrálo dvě utkání po sobě, když zásluhou 31 bodů Lauriho Markkanena přehrálo Cleveland 112:92.

Výsledky NBA:

Boston - Charlotte 119:103, Brooklyn - Phoenix 111:103, Cleveland - Chicago 92:112, Detroit - Atlanta 95:98, Golden State - LA Clippers 129:127, Indiana - Washington 105:89 (za hosty Satoranský 8 bodů a 3 doskoky), LA Lakers - Memphis 99:107, Oklahoma City - Minnesota 112:114, Orlando - Miami 91:115, Portland - Dallas 121:118 po prodl., Sacramento - New Orleans 122:117.