Magazín EURO 2024

Washington opět prohrál, tentokrát s Golden State

New York - Basketbalisté Washingtonu nastoupili v NBA potřetí za sebou bez Jana Veselého a v sobotu doma prohráli 97:101 s Golden State. Nejhorší tým ligy si tak připsal patnáctou porážku ze sedmnácti zápasů.

Utkání Boston - Philadelphia
zdroj: AP autor: Michael Dwyer

V domácím mužstvu se utkání nejvíce povedlo náhradníkovi Jordanu Crawfordovi, který k 22 bodům přidal sedm doskoků a osm asistencí. V závěru trefil dva tříbodové koše, necelých devět vteřin před koncem pak Washington snížil trojkou Bradleyho Beala až na 96:97, jenže hosté měli ve zbývajícím čase pevné nervy při střelbě trestných hodů.

Střelcem dne byl O.J. Mayo z Dallasu, autor 40 bodů v utkání proti Houstonu. K ještě lepšímu výsledku mířil domácí James Harden, který měl už v poločase na kontě 30 bodů, ale dallaská obrana mu pak už povolila přidat jen dalších devět. Dallas zvítězil v soupeřově hale 116:109. Na lavičku domácího týmu se vrátil trenér Kevin McHale, jemuž před dvěma týdny zemřela třiadvacetiletá dcera.

Pětizápasovou vítěznou sérii neprodloužili New York Knicks, kteří prohráli 85:93 v Chicagu. Přesto dál vedou pořadí Východní konference, ovšem už jen těsně před obhájci titulu z Miami. Ti především zásluhou vydařené druhé čtvrtiny porazili New Orleans 106:90.

Trojkové galapředstavení pomohlo hráčům San Antonia k vysoké výhře 132:102 v Charlotte. Hosté se zdálky trefili devatenáctkrát, sedm úspěšných tříbodových střel si připsal Danny Green.

Výsledky:

Boston - Philadelphia 92:79, Charlotte - San Antonio 102:132, Chicago - New York 93:85, Cleveland - Detroit 97:104, Houston - Dallas 109:116, LA Clippers - Phoenix 117:99, Memphis - Atlanta 83:93, Miami - New Orleans 106:90, Portland - Sacramento 80:99, Washington - Golden State 97:101.