58. Rally Šumava Klatovy

Washington bez Satoranského poprvé prohrál, triple double Jamese k úspěchu nestačil

Vítězná série basketbalistů Washingtonu skončila na palubovce Los Angeles Lakers. Ve čtvrtém utkání sezony museli Wizards skousnout porážku 99:102 po prodloužení. Tomáš Satoranský do zápasu nenaskočil. Prohrál i favorizovaný Cleveland, jemuž k triumfu nepomohl ani triple double LeBrona Jamese.

LeBron James
zdroj: USA Today Sports autor: Brad Penner

Washington ještě v závěrečné čtvrtině vedl o deset bodů, ale Lakers začali dotahovat a v poslední sekundě normální hrací doby vyrovnal Brandon Ingram na 92:92. V prodloužení domácí tým lépe zvládl závěr. Hostům k výhře nestačilo 28 bodů Bradleyho Beala, ani 18 bodů a devět asistencí Johna Walla. Lakers vedl s 19 body Ingram.

Dramatickou koncovku viděli i diváci ve Philadelphii, kde domácí sahali po cenném skalpu Houstonu. Eric Gordon však trefil trojku zároveň se závěrečným klaksonem a Rockets si odvezli výhru 105:104. Gordon táhl hosty s 29 body, James Harden přidal 27 bodů a 13 asistencí. Sixers nepomohlo 22 bodů J. J. Redicka, ani 21 bodů Joela Embiida.

LeBron James si připsal triple double za 29 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků, ale Cleveland přesto prohrál v Brooklynu 107:112. Hvězdou Nets byl s 22 body Spencer Dinwiddie.

I ve čtvrtém zápase zvítězilo San Antonio, které vyhrálo v Miami 117:100. LaMarcus Aldridge přispěl k výhře lídra soutěže 31 body, Heat táhl s 23 body Tyler Johnson.

První prohru v sezoně utrpěl Memphis, jenž podlehl Dallasu 94:103. Nováček Dennis Smith Jr. v dresu Mavericks nastřílel 19 bodů. Grizzlies nestačilo 26 bodů Marca Gasola.

NBA:

Brooklyn - Cleveland 112:107, Charlotte - Denver 110:93, Dallas - Memphis 103:94, Detroit - Minnesota 122:101, Golden State - Toronto 117:112, LA Lakers - Washington 102:99 po prodl., Miami - San Antonio 100:117, Oklahoma City - Indiana 114:96, Philadelphia - Houston 104:105, Phoenix - Utah 97:88.