Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Warriors utrpěli debakl v Oklahomě a v semifinále NBA ztrácí

Oklahoma City – Basketbalisté Oklahomy ve třetím finále Západní konference NBA deklasovali Golden State 133:105 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Domácí tým táhli za vítězstvím Kevin Durant a Russsell Westbrook, kteří dohromady nastříleli 63 bodů.

Utkání Oklahoma - Golden State
zdroj: AP autor: Sue Ogrocki

Obhájcům titulu třetí utkání série s Oklahomou vůbec nevyšlo. V průběhu zápasu prohrávali až o propastných 41 bodů, což bylo jejich nejvyšší manko v celé sezoně. Jen za třetí čtvrtinu si Warriors nechali dát 45 bodů. "Dostali jsme, co jsme si zasloužili," komentoval debakl trenér Golden State Steve Kerr.

Suveréni základní části ligy měli pouze dva střelce v dvouciferných číslech. Stephen Curry dal 24 bodů a Klay Thompson nastřílel 18 bodů. Domácí Thunder měli šest dvouciferných střelců. Nejlepším byl Durant s 33 body, Westbrook k 30 bodům připojil 12 asistencí a osm doskoků.

Poprvé v letošním play-off měly obě hlavní hvězdy Oklahomy střeleckou úspěšnost nad 50 procent v jednom zápase. "Takhle to nevyhrajeme. Jeden z nich bude muset mít střelecký výpadek," řekl křídelní hráč Golden State Klay Thompson. Warriors prohrávají 1:2 na zápasy, což se jim stalo i před rokem v sériích s Memphisem a Clevelandem.

Utkání nevyšlo Draymondu Greenovi, jenž proměnil jedinou z devíti střel z pole a už podruhé v sérii kopl do rozkroku oklahomského pivota Stevena Adamse. Rozhodčí tento incident posoudili jako nesportovní faul první kategorie, Green tak mohl v utkání pokračovat.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy