Sportovní zprávy

Warriors doma schytali debakl, Bostonu podlehli o 33 bodů

Basketbalisté Bostonu uštědřili obhájcům titulu z Golden State na jejich palubovce debakl 128:95. Warriors tak prohráli čtvrtý z posledních šesti zápasů, přesto drží první příčku v tabulce Západní konference před Denverem a další trojicí pronásledovatelů. Na Oklahomu a Portland se totiž dotáhl Houston, který přehrál druhý tým Východu Toronto 107:95 a připsal si šestou výhru v řadě.

Utkání Golden State - Boston
zdroj: USA Today Sports autor: Kyle Terada

Golden State nefungovala obrana, Boston tak už v poločase vedl o 25 bodů a v klidu si hlídal vítězství.

Výraznou měrou k tomu přispěl často kritizovaný Gordon Hayward, který odehrál jedno z nejlepších utkání v sezoně a za 28 minut dal 30 bodů s úspěšností střelby 75 procent.

Kyrie Irving přidal 19 bodů a 11 asistencí. Za Warriors, kterým chyběl Klay Thompson, byl nejlepším střelcem s 23 body Stephen Curry.

Výhru Houstonu opět dirigoval nejlepší střelec soutěže James Harden, který zaznamenal 35 bodů.

Alespoň 28 bodů dal Harden už podevětatřicáté za sebou, což je druhá nejdelší série v historii. Rekord drží s 71 zápasy Wilt Chamberlain.

Gerald Green přispěl 18 body, z nichž 11 dal v poslední čtvrtině. Za Toronto dal 26 bodů Kawhi Leonard, přesto Raptors přišli o sedmizápasovou domácí neporazitelnost.

Houston vyhrál v Torontu a ukončil sedmizápasovou vítěznou sérii Raptors

Portland překvapivě prohrál 111:120 s předposledním týmem Západu Memphisem. A to především díky novému osobnímu rekordu 40 bodů v podání Mikea Conleyho.

Přitom ještě v poslední čtvrtině Grizzlies o devět bodů prohrávali, ale Conley dal v závěru 19 bodů a dotáhl tým k obratu.

Ještě o bod více nastřílel pivot Minnesoty Karl-Anthony Towns, který 41 body a 14 doskoky nasměroval Timberwolves k výhře 131:120 nad Oklahomou.

Potvrdil tak velmi dobrou formu: v posledních pěti zápasech nastřílel v průměru 36,4 bodu, což je nejlepší pětizápasová série v historii klubu. Oklahomě tak nepomohl ani návrat Paula George po zranění.

Philadelphia zdolala Orlando 114:106 i díky šesti trojkám JJ Redicka, který celkem zaznamenal 26 bodů, a pomohl tak zacelit mezeru po chybějící hvězdě Joelu Embiidovi.

Tobias Harris přidal 21 bodů, Ben Simmons měl 16 bodů, 13 doskoků a osm asistencí. Magic táhl Francouz Evan Fournier s 25 body.

Výsledky úterních zápasů NBA:

Golden State - Boston 95:128, Indiana - Chicago 105:96, Memphis - Portland 120:111, Minnesota - Oklahoma City 131:120, Philadelphia - Orlando 114:106, Toronto - Houston 95:107.