Výborný začátek nestačil. Cleveland dostal výprask od Detroitu

New York – Ani skvělý start do utkání, kdy vedli už o patnáct bodů, nakonec basketbalistům Clevelandu nestačil, aby si na své palubovce připsali další výhru. Místo toho utrpěli druhou nejvyšší domácí porážku v sezoně, když Detroitu podlehli 80:103. Dařilo se naopak San Antoniu které v texaském derby zdolalo Houston 110:106.

Clevelandský LeBron James (vpravo) v souboji o míč s D.J. Augustinem z Detroitu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Tony Dejak

"Začali jsme extrémně dobře, ale pak jsme ztratili energii. A také soutěživost, což by se určitě nemělo stávat," řekl trenér domácích David Blatt, jehož svěřenci měli v úvodu druhé čtvrtiny náskok 32:17. V poločase už Detroit nad favoritem vedl a ve druhém poločase dominoval.

K teprve sedmé výhře z 30 zápasů pomohlo Pistons 17 trojek. O pět z nich se postaral Brendon Jennings, jenž byl s 25 body nejlepším střelcem zápasu. Andre Drummond přidal 16 bodů a 17 doskoků. Cleveland vedl s 20 body a 10 doskoky Kevin Love. LeBron James zaznamenal 17 bodů a 10 doskoků, proměnil však jen pět z 19 pokusů z pole. (VIDEO)

Obhájci titulu ze San Antonia porazili Houston 110:106 a v texaském derby uspěli po předchozích šesti nezdarech. V sestavě Spurs se poprvé v sezoně objevil uzdravený Patty Mills a osmi body v poslední čtvrtině pomohl k vítězství. Domácí v závěrečné dvanáctiminutovce utekli soupeři šňůrou 15 bodů. Rockets měli v zápase 25 ztrát.

Za vítěze nastřílel Danny Green 24 bodů. V dresu Houstonu se James Harden dostal na 28 bodů, ale připsal si i devět ztrát. Dwight Howard zaznamenal 24 bodů a 17 doskoků. Josh Smith ve svém druhém utkání za Houston zůstal na pěti bodech. (VIDEO)

Dallas přehrál Oklahomu 112:107 i díky výbornému výkonu Dirka Nowitzkého, jenž po téměř pěti letech musel nastoupit na pozici klasického pivota. Německá hvězda nastřílela v posledních pěti minutách 10 bodů a zlepšila si sezonní maximum na 30 bodů. Chandler Parsons přidal 26 bodů. Thunder vedl s 26 body Serge Ibaka. Russell Westbrook připojil 18 bodů, ale proměnil jen šest z 23 střel z pole. (VIDEO)

Do sestavy Los Angeles Lakers se po třech vynechaných zápasech vrátil Kobe Bryant, neodvrátil však prohru s Phoenixem 107:116. Bryant zůstal na 10 bodech. Vítěze táhl Goran Dragič s 24 body. (VIDEO)

Výsledky NBA:

Cleveland - Detroit 80:103, Dallas - Oklahoma City 112:107, Denver - Toronto 102:116, LA Lakers - Phoenix 107:116, Portland - New York 101:79, San Antonio - Houston 110:106.