Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

Volejbalisté zakončili Světovou ligu prohrou v Nizozemsku 0:3

Rotterdam - Přání zakončit účinkování ve Světové lize vítězstvím českým volejbalistům nevyšlo, v Rotterdamu s Nizozemskem prohráli 0:3. Ve čtyřčlenné skupině E obsadili třetí místo s vyrovnanou bilancí šesti výher a šesti proher. V konečném pořadí soutěže patří mladému českému výběru 17. příčka z 28 účastníků. Nizozemci skupinu vyhráli a postoupili do Final Four druhé divize v Sydney.

Utkání volejbalistů Česko - Nizozemsko
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

Český tým odjel do Rotterdamu v improvizované sestavě bez zraněného univerzála Kriška a bez klasického libera. V sobotu zaskakoval na tomto postu Michálek, tentokrát jeho českobudějovický spoluhráč Kuliha. Trenér Zdeněk Šmejkal opět hodně střídal sestavu, během celé šestitýdenní Světové ligy protočil více než dvacet hráčů.

Po dnešním výkonu byl však kouč hodně naštvaný. "Utkání jsme prohráli již před začátkem, a to v hlavách. Tak jak jsem byl na své hráče v předešlých zápasech a bojích hrdý, po zápase se za ně stydím; ne za výkon, ale za jejich přístup. Reprezentační družstvo musí hrát každé utkání naplno," zlobil se Šmejkal.

Nizozemci od začátku působili sehranějším dojmem a cílevědomě šli za postupem do další fáze. Definitivní jistotu získali po druhém setu, což ještě před výměnou stran na hřišti oslavili. Nakonec bez větších problémů získali i třetí sadu. V Olympijském parku v Sydney si v pátek v semifinále zahrají s domácí Austrálií, druhou dvojici tvoří Belgie a Francie.

Nizozemsko - Česko 3:0 (20, 16, 21)

Rozhodčí: Kozlovskij (Ukr.), Bernaola (Šp.). Čas: 78 min. Diváci: 1815. Nejvíce bodů Nizozemska: Kooy a Overbeeke po 13.

Sestava Česka: Baránek 5, Beer 3, Finger 15, Michálek 4, Široký 5, Habr, libero Kuliha - Mach 1, A. Bartoš 4, P. Bartoš. Trenér: Šmejkal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy